Prędkość okazała się zgubna…

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Prawdopodobnie nadmierna prędkość okazała się przyczyną zdarzenia drogowego, do jakiego doszło na ulicy Powstańców Śląskich. Jak ustalili policjanci z jastrzębskiej „drogówki”, kierująca toyotą 53-latka nie dostosowała prędkości do panujących warunków atmosferycznych. W wyniku utraty panowania nad pojazdem kobieta na łuku drogi uderzyła w bariery ochronne, a następnie wpadła do rowu. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Za spowodowanie zdarzenia „bohaterka” newsa została ukarana mandatem karnym.

„Właśnie w tym okresie warto skontrolować stan ogumienia w samochodzie (głębokość bieżnika i prawidłowe ciśnienie w oponach) oraz jego oświetlenie (prawidłowość ustawienia świateł mijania i drogowych). Zauważalnym problemem jest również poruszanie się na światłach do jazdy dziennej przy zmniejszonej przejrzystości powietrza. Zamiast często używanego przełączenia ‘auto’, kierujący powinien ręcznie włączyć światła mijania” – przypominają stróże prawa. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Prędkość okazała się zgubna…”

  1. Na głupotę ludzką nie ma rady tylko wysoka kara a czasem sami zostają ukarani swoim postępowaniem dobrze że nie zabiła nikogo! Używać mózgu na drodze

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis