7.Zagł. Sosnowiec201940:59
8.Energa Toruń181551:70
9.Podhale N. Targ20836:89

Tym razem dogrywka dla nas!

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie odzyskali prowadzenie w ćwierćfinale fazy play-off PHL, pokonując w niedzielny wieczór w Toruniu miejscową Energę 3:2 (1:0, 1:1, 0:1, d. 1:0). Zwycięstwo jest o tyle cenne, że niweluje stratę wygranej w drugim meczu na Jastorze. Aktualnie w rywalizacji do czterech zwycięstw podopieczni Roberta Kalabera prowadzą 2:1. Czwarty pojedynek już w poniedziałek o godz. 18:30 w Toruniu.

Niedzielny mecz nie był wielkim widowiskiem. Oba zespoły zagrały nieco zachowawczo, jakby przewidując, że ponownie o losach zawodów zadecyduje „czwarta” tercja, czyli 20-minutowa dogrywka. Pierwszy gol padł w 10. minucie, gdy na lodzie było nieco luźniej przy grze w czterech na czterech. Wówczas to po wygranym buliku Mateusz Bryk wyłożył krążek do Kamila Górnego, a ten huknął spod niebieskiej ile fabryka dała.

Wyrównanie padło w 27. minucie i było efektem naszego błędu w defensywie. Jastrzębianie grali wtedy w przewadze, ale nie tylko nie podwyższyli wyniku, lecz wypuścili Roberta Arraka z kontrą, która zakończyła się faulem. Rzut karny wykorzystał sam Estończyk. Radość torunian trwała jednak tylko kilka minut, bowiem w 31. minucie w analogicznej sytuacji (tym razem przewagi Energi) z kontrą poszli Radosław Nalewajka i Dominik Paś, a wyrok wykonał drugi z wymienionych.

Trzecia tercja upłynęła pod znakiem nieskutecznej gry torunian oraz w miarę spokojnego prowadzenia gry przez nasz zespół… aż do 57. minuty. Wtedy na ławkę kar z niezrozumiałych powodów zesłano Radosława Nalewajkę (rywal uczynił wyraźną „jaskółkę”). Jastrzębianie przetrzymali karę, ale sił nie zdołali zebrać i na dziewiętnaście sekund przed syreną ponownie do remisu doprowadził w podbramkowym zamieszaniu Robert Karczocha.

Przy wyniku 2:2 rozpoczęła się dogrywka, której decydującym momentem okazała się 74. minuta. Niewiele wcześniej Robert Kalaber wziął czas i rozpisał zawodnikom kilka akcji. Czy rezultatem jednej z nich była decydująca bramka? O tym wie tylko szatnia JKH GKS. W każdym razie właśnie wówczas po podaniu Romana Raca Mateusz Bryk znalazł drogę do siatki Energi, po czym utonął w ramionach kolegów.

Zwycięstwo daje naszemu zespołowi wielki komfort psychiczny przed poniedziałkowym starciem, jednak… warto byłoby przywieźć z Torunia również drugą wygraną.

27 lutego 2022, Toruń, 17:00
KH Energa Toruń – JKH GKS Jastrzębie 2:3 d. (0:1, 1:1, 1:0, d. 0:1)
0:1 Górny (Bryk, Kasperlik) 09:04, 4/4
1:1 Arrak 26:35 (rzut karny)
1:2 Paś (R. Nalewajka, Bahalejsza) 30:22, 4/5
2:2 Karczocha (Szabanow, Szkodienko) 59:41
2:3 Bryk (Rac, Kasperlik) 73:24

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – E. Sevcenko, Horzelski, A. Sevcenko, Pavlovs, Razgals – Górny, Bryk, Kasperlik, Rac, Kalns – Kostek, Bahalejsza, R. Nalewajka, Paś, Bondaruk – Jelszański, Kamienieu, Ł. Nalewajka, Jarosz, Płachetka.

Wpisy na temat “Tym razem dogrywka dla nas!”

1. Byliśmy lepszym zespołem w przekroju całego meczu. Szczęście nam dopisało w dogrywce. Nasza gra w ataku wygląda słabo. Celowniki rozregulowane od początku sezonu.