U nas żyje się najtaniej

„W Jastrzębiu-Zdroju koszty życia są najniższe na Śląsku” – donosi jastrzębski magistrat. W ogólnopolskim rankingu wydatków komunalnych, przygotowanym przez Curulis Sp. z o.o., Jastrzębie-Zdrój uzyskało najlepszy wynik w województwie. Wśród wszystkich gmin w Polsce nasze miasto zajęło 59. pozycję.

W Jastrzębiu-Zdroju koszty życia są najniższe na Śląsku (fot. pixabay)

Pod uwagę brano koszty, które 4-osobowa rodzina ponosi na takie wydatki jak cena wody i odprowadzania ścieków, opłaty za odbiór odpadów komunalnych, podatek od nieruchomości, koszt korzystania z komunikacji publicznej czy opłaty za parkowanie.

„Chcemy w Jastrzębiu-Zdroju stworzyć jak najlepsze warunki do życia. Tak wysoka pozycja w rankingu to między innymi efekt niskich cen wywozu śmieci czy cen wody, z której korzystają mieszkańcy. To wynik starannie prowadzonej polityki społecznej” – podkreśla prezydent Anna Hetman.

Dla przykładu, jak donoszą magistraccy urzędnicy, w Jastrzębiu-Zdroju 1 metr sześcienny wody kosztuje tylko 4,99 złotych, a odprowadzania ścieków 6,84 złotych. W porównaniu z innymi gminami mamy również jedną z najniższych opłat za wywóz śmieci. Łączny budżet 4-osobowej rodziny, wydawany na usługi komunalne, według kalkulacji Curulis, to 2 780,22 złotych – najmniej w województwie. W stosunku do ubiegłego roku Jastrzębie-Zdrój awansowało o 29 pozycji.

  1. Segregowane śmieci są drożej niż były kiedyś ogólne a powinny być tańsze bo ludzie już segregują. Co z tego że śmieci ale żywność mamy droższą niż w innych miastach.

  2. To wszystko zasługa racjonalnie prowadzonej polityki przez panią Hetmang tzw. Mocną Figurę. Jastrzębie rozwiJA skrzydła i to się dzieje na naszych oczach, a ten kto nie widzi to pisowiec. Jastrzebie to raj dla przedsiebiorców, stref ekonomicznych, firm i biznesów. Na każdym kroku widać jak to miasto inwestuje w rozwój, a raczej robi to Mocna Figura bo to tylko dzięki Pani prezydent jesteśmy tu gdzie jesteśmy. Dziękujemy!!!!1

    1. Bo w tej wiosce ludzie nie chcą być tu wszytsko się zwija handel a ktoś jak ma coś w głowie to stąd wyjeżdżą lub po studiach nie wraca

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe,
gładzie, malowanie, kafelkowanie
sufity podwieszane, sufity napinane,
panele podłogowe i ścienne,
montaż drzwi i parapetów.
meble na wymiar.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny