Uchodźcy w Domu Zdrojowym?

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

„W obecnej chwili armia ukraińska walczy z sowieckim agresorem, oby wytrwała, gdyż potem może przyjść kolej na Polskę, jak przewidywał Prezydent Kaczyński na wiecu w Tbilisi w 2008 roku. Rzeczpospolita już została zaatakowana przez Putina rękami Łukaszenki jesienią 2021 roku. Powinniśmy działać solidarnie z innymi atakowanymi narodami” – ocenia radny Tadeusz Sławik w swojej interpelacji.

I jednocześnie, wracając na „nasze podwórko”, pyta: „Pani Prezydent, jakie możliwości ma nasze miasto, jaki obiekt czy też obiekty moglibyśmy przeznaczyć dla uchodźców – w imię solidarności z narodem ukraińskim?”

„Na terenie miasta wyznaczono siedem punktów, gdzie będą przyjmowani uchodźcy z Ukrainy. Sukcesywnie w zależności od napływu osób zostaną przygotowane doraźne miejsca zakwaterowania w Ochotniczej Straży Pożarnej: Jastrzębie Górne, Szeroka, Bzie, Moszczenica oraz w Domu Zdrojowym, Domu Soleckim w Skrzeczkowicach i Ruptawie. Łącznie około dwieście miejsc z zapewnionym wyżywieniem, opieką socjalną i psychologiczną dla osób zakwaterowanych” – odpowiada prezydent Anna Hetman.

 1. Może by pani Hetman do domu przyjęła kogoś bo raczej pracownicy urzędu nie wezmą bo dała im takie podwyżki że na chleb nie starczy .ale p.Hetman dostała 9000 tys podwyżki to powinna pomóc komuś .a w sumie nigdy nie pomagała tylko bierze do siebie kase

 2. W mrowkowcach jest tyle wolnych mieszkań że spółdzielnie powinny za darmo oddać do dyspozycji Ukraińcom mieszkania.
  Mogli by wtedy pójść do pracy i wykształcić dzieci w naszym kraju.
  A tak to puste mieszkania generują koszty za które reszta lokatorów klatki płaci holendarne czynsze.

  1. chyba nie wiesz, co piszesz… Spółdzielnia nie ma spółdzielczych mieszkań WOLNYCH niezamieszkanych, a jeśli ma po odzyskaniu po dłużniku, lub w spadku po zmarłym spółdzielcy bez swoich spadkobierców z rodziny, to szybko je sprzeda na przetargu z tzw. „pocałowaniem w rękę”.
   Mieszkania są prywatne własnościowe, bądź spółdzielcze (te, które jeszcze nie zostały wykupione). Ale one akurat są zamieszkane zawsze przez mniej zamożnych mieszkańców spółdzielców.
   Jeśli prywatne mieszkanie jest wolne (niezamieszkane), tzn. jest w remoncie i będzie do wynajęcia, albo akurat jest „do wynajęcia”. A zresztą, nie musi być do wynajęcia, bo kto bogatemu zabroni?

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry