Uchodźcy w Jastrzębiu. Co dalej?

Na uchodźców z Ukrainy czeka w naszym mieście teraz 200 miejsc.

fot. pixabay

„Zabezpieczyliśmy je w obiektach miejskich dla tych osób, które nie trafiają do prywatnych rodzin. Do tej pory do naszego miasta oficjalnie przyjechało kilkunastu Ukraińców. Uchodźcy, poza dachem nad głową, otrzymają niezbędną pomoc, środki higieniczne i wyżywienie. Zapłaci za to miasto” – informują miejscy urzędnicy.

„Uruchomiliśmy też specjalny numer konta, dedykowany właśnie potrzebom tych Ukraińców, którzy trafią do nas uciekając przed wojną. Na numer konta to: 89 8470 0001 2001 0017 6125 0419. Mogą Państwo wpłacać pieniądze, które zostaną wykorzystane na utrzymanie i pomoc tym ludziom. W taki sposób jesteśmy w stanie realnie odpowiadać na ich podstawowe potrzeby. W tytule przelewu mogą Państwo wpisać darowizna, datek, pomoc. Nie ma to znaczenia, ponieważ środki, które tam wpłyną, w całości będą wykorzystywane na pokrycie kosztów związanych z uchodźcami” – dowiadujemy się.

  1. tylko 200 miejsc ?? to jakaś kpina ..Szkoła podstawowa nr 7 kaszubska stoi pusta chyba od 20 lat a pomieści 1200 osób .

  2. Pomagać trzeba tym ludzia z ukrainy.tylko trzeba patrzeć na to że w końcu dostaną więcej niż my dostaną pracę mieszkania pieniądze.a my co nic nie dostaniemy a jeszcze nam zabiorą.juz nie wspomnę że razem z kobietami z Ukrainy i dziećmi dostają się do Polski uchodźcy z Białorusi to dopiero będą jaja a jest ich już mnóstwo już się zaczęły napady na ludzi pobicia przy granicy polski

  3. Trzeba powiedziec tak, w obec calej tej tragedii kazda pomoc jest wskazana, nie mozemy sie od niej uchylac .Szkoda tylko iz jeszcze niedawno temu przy tak galopujacej inflacji tak luksusowe diety i podwyzki ze zgorszeniem dla nas , szarych malych ludkow zapewnili sobie nasi politycy .To wstretne i gorszace a teraz dziura w budzecie i jeszcze wieksza inflacja gdy tu tak dramatyczne potrzeby.Jednak nie odmawiajmy pomocy , jak nie przez organizacje miasta to osobista.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?