Uchylił drzwi pojazdu i powiało promilami

fot. pixabay

Do tego zdarzenia doszło w środę, 24 marca, przed godziną 10.00 na ulicy Stodoły. Mundurowi z grupy „Speed”, patrolując ulicę Pszczyńską, zauważyli kierującego toyotą, który nie stosował się do obowiązujących przepisów na skrzyżowaniu ulic: Pszczyńska, Grodzka i Stodoły. Jadąc ulicą Grodzką, pojechał na skrzyżowaniu na wprost – w ulicę Stodoły, nie stosując się do znaku C-8 „Nakaz jazdy w prawo lub w lewo”. Mundurowi, używając sygnałów pojazdu uprzywilejowanego, natychmiast udali się za kierowcą i na ulicy Stodoły zatrzymali go do kontroli drogowej.

Gdy mężczyzna uchylił drzwi pojazdu, mundurowi od razu wyczuli od 37-latka alkohol. Mieszkaniec Żor miał w swoim organizmie prawie 2 promile alkoholu. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, wyszło na jaw, że sąd zatrzymał już wcześniej kierującemu prawo jazdy za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do znaków drogowych. O karze dla 37-latka zdecyduje teraz sąd. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Uchylił drzwi pojazdu i powiało promilami”

  1. Profersor Rehabilitowany

    Nie mogło „powiać” promilami, gdyż jest to jednostka miary, wiec nie ma ona zapachu. To tak jakby centymetry miały smak.

  2. Na tym skrzyżowaniu jest to nagminne. Stają z włączonym kierunkowskazem, szybkie rozeznanie terenu… i jeśli nie ma policji na horyzoncie no to myk na wprost.
    Zamontować kamerę bądź ustawić się na górce i już dniówka będzie z głowy. A cwaniaki niech płacą.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry