„Uczniowie narażeni na ogromny stres”

fot. pixabay

„Uczniowie w naszych szkołach są narażeni na szereg trudności oraz ogromny stres podczas nauki zdalnej z powodu braku jednego komunikatora do pracy zdalnej. Uczniowie szukają linków w dzienniku elektronicznym i łączą się na każdą lekcję inaczej, to jest na zoom, skype, clasroom. Sprawdziany piszą na Quizizz w warunkach teleturnieju, gry z dodatkowymi atrakcjami typu gra muzyka, jest 30 sekund na jedno pytanie. To nie jest sprawdzanie umiejętności uczniów i włożonego wkłady pracy” – czytamy w interpelacji radnego Ryszarda Piechoczka.

„Proszę, aby władze miasta wspomogły dyrektorów szkół i nauczycieli w organizacji nauki zdalnej” – apeluje miejski rajca.

Jako „modelowy” przykład, jak poradzić sobie z trudnościami, radny wskazuje na praktykę takich miast jak Warszawa czy Gniezno, a nawet wiejskiej gminy – Pokrzywnica.

„Władze samorządowe Warszawy postanowiły stworzyć jednolity ekosystem informatyczny dla całego środowiska oświatowego stolicy, wyposażając w konta ponad 200 000 uczniów i 30 000 nauczycieli. Kolejnym przykładem jest Gniezno, które dokonało cyfryzacji wszystkich placówek oświatowych w celu stworzenia wszystkim równych szans. Przykładem dobrej praktyki jest też Pokrzywnica, gmina wiejska, licząca niecałe 5000 mieszkańców, gdzie wszystkim uczniom zapewniono dostęp do nowoczesnego komunikatora” – dowiadujemy się.

„Kiedy Jastrzębie-Zdrój dołączy do tego grona i nasze dzieci będą mieć równe szanse oraz będzie można mówić o podniesieniu przez gminę jakości edukacji, bo sam udział uczniów w konkursach nie jest standardem wystarczającym do podniesienia jakości edukacji” – pada na koniec.

 1. Zakazać nauczycielkom używania telefonów komórkowych w czasie lekcji, pisania SMS, a nawet dzwonienia do koleżanki dyrektorki itp

  1. A Tobie należy zakazać wypowiadać się na tematy, o których nie masz żadnego pojęcia, więc zamilcz!
   Jesteś dziką madką!

   1. Ty widać Żaneta masz pojęcie tyle co naparstek. Na jakie ty tematy możesz odpowiedzieć głupia babo . Tobie to też warto zakazać tu wściekłą – dziką babą pisać.

    1. Ale frustracja! Dobrze, że Ty nie dzwonisz do koleżanek (pewnie ich nie masz). Zajmij się malowaniem paznokci – tylko to jeszcze Ci jakoś wychodzi.
     Pozdro, madko!
     PS
     Stary wraca z pracy za godzinę – nie zapomnij kupić mrożonych pierogów, a na odwrocie masz sposób przygotowania, a nie tak jak ostatnio dałaś mu zamrożone.

 2. To się nazywa szukanie dziury w całym. Zresztą, jestem ciekawa w której szkole tak wyglądają lekcje? W większości korzysta się z jednej platformy, a lekcje odbywają się wg planu. Poza tym, każde dziecko/nastolatek doskonale sobie radzi z obsługą lekcji on-line.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry