7.Zagł. Sosnowiec201940:59
8.Energa Toruń181551:70
9.Podhale N. Targ20836:89

Uffff! Wyszarpali ten półfinał!

Na długo zapamiętamy ten ćwierćfinałowy thriller z Energą Toruń. Przyznajmy, że nie spodziewaliśmy się aż siedmiu spotkań z szóstą ekipą ekstraligi, gdzie „wisienką na torcie” okaże się ostatni mecz z niezwykle dramatyczną trzecią tercją. We wtorkowy wieczór podopieczni Roberta Kalabera trzykrotnie przegrywali ze „Stalowymi Piernikami”, a jednak zdołali zwyciężyć za sprawą przebłysku hokejowego geniuszu Mateusza Bryka i Vitalijsa Pavlovsa. Ufff….

Podobnie jak w poprzednich sześciu pojedynkach z Energą, znów to jastrzębianie byli stroną przeważającą. Ponownie jednak to torunianie wykazywali się lepszą skutecznością, czego dowodem były ich gole na 0:1 i 2:3, które padły po okresie naszej dominacji. Wynik otworzył w 9. minucie Robert Arrak, który natarł prawym skrzydłem i zdobył bramkę odbijając gumę od łyżwy Patrika Nechvatala. Na tego gola kapitalnym uderzeniem z dystansu odpowiedział Siarhej Bahalejsza, przy którym pomógł mu „pracujący” na bramkarzu rywali Dominik Paś. Energa zdołała jednak wrócić na prowadzenie po strzale Aleksandra Rodionowa, do którego „trzy grosze” wtrącił Michał Kalinowski. Po tym trafieniu „czujący pismo nosem” Robert Kalaber postanowił zmienić nieco niepewnego Nechvatala na Michała Kielera.

W drugiej odsłonie oglądaliśmy tylko jedną bramkę, ale za to tym razem szczęście wreszcie dopisało naszej ekipie. Na początku tercji JKH GKS grał w przewadze, ale przez półtora minuty wyglądało to co najwyżej niemrawo. W końcu na kilka sekund przed końcem z prawego skrzydła postanowił wypalić Kamil Górny i niespodziewanie zaskoczył tym Conrada Moldera. Dzięki temu na trzecią odsłonę wyszliśmy z remisem, który jednak ponownie straciliśmy w 48. minucie za sprawą zaciekłości Michaiła Szabanowa

Do końca meczu pozostało nieco ponad dziesięć minuty, a Energa w ostatnim meczu prowadziła na Jastorze 3:2. Scenariusz-koszmar, bowiem oznaczał on, że mistrzom Polski pozostał już tylko niespełna kwadrans do… pięciomiesięcznego odpoczynku od ekstraligi. Jakim sposobem jastrzębianie zdołali to odwrócić, pozostanie ich tajemnicą. W ciągu minuty najpierw Mateusz Bryk kapitalną bombą spod niebieskiej doprowadził do remisu, a następnie niezwykłym rajdem przez całą taflę z wybitnym finiszem w postaci strzału z nadgarstka popisał się Vitalijs Pavlovs i uzyskał tym samym pierwsze tego dnia prowadzenie dla gospodarzy. To było szaleństwo!

Załamani torunianie nie zdołali już odpowiedzieć i tym samym nasze czwarte zwycięstwo, wyszarpane i wywalczone ostatkiem sił, stało się faktem. Na pewno mecze z Energą mocno „wymęczyły” JKH GKS Jastrzębie, ale z drugiej strony – takie boje budują drużynę. Już w sobotę mistrzowie Polski rozpoczną walkę w półfinałach, a ich rywalem będzie Unia Oświęcim. Dwa pierwsze mecze w weekend. Natomiast na Jastorze widzimy się w środę i czwartek.

15 marca 2022, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie – KH Energa Toruń 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
4:3 Pavlovs (Bahalejsza, Kostek) 52:02

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal (od 12:59 Kieler) – Kostek, Bahalejsza, Kalns, Rac, Paś – E. Sevcenko, Bryk, A. Sevcenko, Pavlovs, Razgals – Górny, Kamienieu, R. Nalewajka, Jarosz, Bondaruk – Horzelski, Jelszański, Pelaczyk, Ł. Nalewajka, Płachetka.

W rywalizacji do czterech zwycięstw: JKH GKS – Energa Toruń 4-3.

Wpisy na temat “Uffff! Wyszarpali ten półfinał!”

1. Kibic JKH GKS Jastrzębie

Wskazuje to, że są mocni psychicznie, bo jakby przegrali ten mecz to byłaby wielka porażka z bardzo dobrym składem. Jak będzie z Unią, zobaczymy na pewno będą walczyć. Plan minimum wykonany. Najważniejsze, że gramy dalej, a my możemy im kibicować.