Uniwersytet partnerem naszego miasta

„Uniwersytet Ekonomiczny partnerem Jastrzębia-Zdroju. Uczelnia będzie współpracować z miastem przy transformacji terenów górniczych” – poinformował jastrzębski magistrat.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

List intencyjny otwierający tę współpracę podpisała prezydent Jastrzębia-Zdroju Anna Hetman i rektor Uniwersytetu Ekonomicznego prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak.

„Transformacja to dla naszego miasta ogromne wyzwanie. Ten proces właściwie już się toczy. Dlatego też dywersyfikacja gospodarcza jest głównym zadaniem, jakie stawiamy sobie w strategii rozwoju miasta 2030+. Do tego wszystkiego musimy być odpowiednio przygotowani i o to staramy się już od lat. Teraz pomogą nam w tym również eksperci z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach” – powiedziała prezydent Anna Hetman.

Podpisany dokument pozwoli na realizację projektów istotnych dla sprawiedliwej transformacji.

„Mechanizm sprawiedliwej transformacji jest kluczowym narzędziem służącym zapewnieniu tego, by transformacja na rzecz gospodarki neutralnej dla klimatu przebiegała w sposób sprawiedliwy, nie pozostawiając nikogo samemu sobie” – podkreślają sygnatariusze listu. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. Tysięczny list intencyjny??? 2030???Łups transformacja terenów po górniczych Wałbrzych,Bytom,Katowice zrealizowały te cele 25 lat temu
  ŁOŁ TO ROBI WRAŻENIE na niepotrafiących czytać i pisać.W punkcie skupu makulatury jest osobna kasa dla przyjmujących makulaturę od urzędasów z miasta .

 2. No i przyznano się, że miasto potrzebuje ekonomistów, menadrzerów, marketingowców. Stracono czas i pieniądze na niepotrzebne rzeczy. Może należy również słuchać głosu młodych ludzi, mieszkańców naszego miasta. Podjąć współpracę z Urzędem Pracy, z lokalnymi szkołami, technikami o profilu ekonomicznym, gastronomem itd. Chociaż w skali mikro pociągną to miasto.

  1. Jak tak bardzo ten uniwersytet jest partnerski, to może niech filię swojej uczelni otworzą w tej osadzie górniczej.

   Ale po co?

   W sumie to i bez tego będą nas doić.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny