“Urban” zdrowy i gotowy!

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie rozpoczynają czwartą rundę fazy zasadniczej ekstraligi. Dziś wieczorem podopieczni Roberta Kalabera zmierzą się na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec, natomiast w niedzielę podejmą Stoczniowiec Gdańsk. Nie trzeba dodawać, iż w obu tych spotkaniach liczymy na komplet punktów. Jeśli nasz zespół chcę utrzymać pozycję lidera i z pierwszego miejsca rozpocząć play-off, nie może pozwolić sobie na jakiekolwiek straty w rywalizacji z dwiema najniżej sklasyfikowanymi drużynami w lidze.

Największym problemem w pojedynkach z Gdańskiem i Sosnowcem może być nie postawa rywali, ale mobilizacja w naszych szeregach. Dość przypomnieć listopadowe starcie z Zagłębiem na Jastorze, gdy w trzeciej tercji jastrzębianie pozwolili gościom na zdobycie dwóch bramek i tym samym – mówiąc kolokwialnie – zepsuli sobie wynik.

Warto przy tym pamiętać że Zagłębie Sosnowiec z listopada i ze stycznia to dwie zupełnie inne drużyny. Do ekipy zza Brynicy dołączyli ostatnio doświadczeni Rosjanie i to m.in. za ich sprawą nasz piątkowy rywal sensacyjnie pokonał ostatnio Unia Oświęcim. Dodajmy iż za plecami JKH GKS Jastrzębie czai się GKS Tychy, który będzie chciał wykorzystać ewentualne potknięcia naszego zespołu.

Jeśli chodzi o sprawy kadrowe, mamy jedną bardzo dobrą i dwie nieciekawe informacje. Jeśli chodzi o złe wiadomości, to Kalaber nie będzie mógł liczyć na młodszą siłę ognia w postaci Kamila Wałęgi i Dominika Jarosza (na szczęście w obu przypadkach to nic groźnego).

Natomiast świetną informacją jest nadspodziewanie szybki powrót na taflę Macieja Urbanowicza, który zakończył już rehabilitację po złamaniu dłoni w listopadzie. Klub z dawnej ul. Leśnej z radością poinformował, że kapitan jest już do dyspozycji trenera.

Na koniec należy uzupełnić iż w niedzielę jastrzębianie o niecodziennej porze podejmą Stoczniowiec Gdańsk. Mecz z outsiderem rozpocznie się już o godz. 13:00, co jest efektem prośby gdańszczan, którzy po ostatniej syrenie będą mieli przed sobą daleką drogę na północ.

Terminarz PHLI r.II r.
Zagłębie Sosn.
Stoczniowiec
GKS Tychy
Unia Oświęcim
STS Sanok
Katowice
Podhale NT
Cracovia
Energa Toruń
7:2 (d)
2:1 (w)
7:3 (d)
1:3 (w)
4:2 (d)
3:1 (d)
1:3 (w)
6:1 (d)
3:2 (w)
6:1 (w)
6:0 (d)
0:1 (d)
8:10 (d)
6:1 (w)
5:2 (w)
7:1 (d)
3:2 (w)
6:5 (d)
III r.IV r.
Zagłębie Sosn.
Stoczniowiec
GKS Tychy
Unia Oświęcim
STS Sanok
Katowice
Podhale NT
Cracovia
Energa Toruń
4:2 (d)
5:1 (w)
7:2 (w)
3:0 (w)
6:2 (d)
1:2 (d)
3:2 (w)
2:1d. (d)
1:4 (w)
8:1 (w)
4:2 (d)
3:7 (w)
4:0 (d)
3:2 d. (w)
4:2 (w)
3:2 d. (d)
2:3 (w)
7:4 (d)
Ćwierćfinały
Podhale NT
Podhale NT
Podhale NT
Podhale NT

2:0 (d)
25.02 (d)
e. 04.03 (d)
e. 08.03 (d)

28.02 (w)
01.03 (w)
06.03 (w)

Komentarze

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Najnowsze informacje

Zapowiedzi

Galerie zdjęć

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny