Urzędnicy walczą z bezrobociem. Mają na to miliony!

„Nowe środki na aktywizację bezrobotnych. 6,4 mln złotych przeznaczy na ten cel Powiatowy Urząd Pracy w Jastrzębiu-Zdroju” – informuje jastrzębski magistrat.

Środki te posłużą do sfinansowania prac interwencyjnych, staży, szkoleń czy bonów na zasiedlenie. Dzięki nim będzie można uzyskać dofinansowanie do podjęcia działalności gospodarczej bądź refundację kosztów wyposażenia stanowiska pracy.

„W tym roku Powiatowy Urząd Pracy w Jastrzębiu-Zdroju wyda na aktywizację osób bezrobotnych kwotę o 1,6 miliona złotych wyższą niż miało to miejsce w 2020 roku. Wówczas dzięki 4,8 mln złotych zaktywizował 500 osób. Dofinansowano między innymi 73 działalności gospodarcze oraz 86 stanowisk pracy. Dodatkowo w ramach Tarczy Antykryzysowe wypłacono 22,3 mln zł na ratowanie stanowisk pracy” – dowiadujemy się. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. Tablica ogłoszeń kontratakuje.
  Najpierw obalcie mitologię medialną tej plandemii, bo otwieranie czegokolwiek przy covidiańskiej władzy to czysty bezsens.

  1. Dla kobiety to może i dobra fucha, żeby przyrobić coś do domowego budżetu za nic nierobienie, ale facet z takiej pensji urzędniczej to rodziny nie utrzyma.

  2. Oczywiście że są zapraszam do lektury bip-u, tylko najpierw przeczytaj listę wymagań jakie należy spełnić później poczytaj ile w administracji publicznej się zarabia. A wniosek o sens startowania w jakichkolwiek konkursach nasunie się sam.

 2. „6,4 mln złotych przeznaczy na ten cel Powiatowy Urząd Pracy w Jastrzębiu-Zdroju””

  Sporo wiecej przeznaczono na nowy budynek, remont i jego wyposazenie.
  Ale, jak widac, sa priorytety.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry