Uważajcie na oblodzone chodniki!

fot. pixabay

Poniedziałkowy, 1 lutego, poranek w Jastrzębiu-Zdroju według relacji naszych Czytelników nie należał do najbezpieczniejszych. Oblodzone chodniki i podniebne akrobacje co poniektórych mieszkańców, którzy z trudem utrzymywali (lub nadal utrzymują) równowagę na niepewnej powierzchni. I ani śladu, jak nas przekonywali – no, prawie „ani śladu” – po służbach odpowiedzialnych za odśnieżanie, a raczej „odlodowacanie” chodników, deptaków oraz stromych schodów. Pierwszy przykład z brzegu. Łącznik między ulicą Turystyczną i Zieloną, starsza kobieta siedzi – raczej nie z własnej woli – na ławce, masuje obolałą rękę. Nieco dalej mężczyzna ciągnący swój wózek na zakupy po zaśnieżonym, ale w miarę bezpiecznym trawniku. A to przecież tylko jeden z wielu obrazków z jastrzębianami w roli głównej.

Jak dowiedzieliśmy się w Straży Miejskiej, dzisiaj rano spłynęły do nich pojedyncze informacje o oblodzonych chodnikach, które automatycznie zostały przekazane firmom odpowiedzialnym za utrzymanie zimowe w mieście.

Wpisy na temat “Uważajcie na oblodzone chodniki!”

  1. Czy znajdzie się jakiś prawnik który to by wyciągną kasę od firm nie dbających o urzynanie dróg i chodników w swoim rewirze?
    Może to by nauczyło urzędników i firmy zimowe do dbania o swoje obowiązki. Oczywiści urzędnicy powinni kary i odszkodowania ponosić z własnych kieszeni a nie puli miasta.

    1. tak samo właściciele posesji do których nalezy odśnieżania przy posesji i chodnik też a nie idzie człowiek a tam nieodśnieżone

  2. Dzis podawali że właścicle poseji prywatnych musza zapewnic bezpieczne chodzniki i [przejście ma być odśnieżone i posypane piaskiem. Jeśli ktos by zwichnął czy złamał nogę lub doznał uszczerbku na zdrowiu to wnosi o odszkodowanie

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe,
gładzie, malowanie, kafelkowanie
sufity podwieszane, sufity napinane,
panele podłogowe i ścienne,
montaż drzwi i parapetów.
meble na wymiar.

Czytaj więcej »

Kancelaria Rachunkowa

Prowadzenie ksiąg rachunkowych,
podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
ryczałtu ewidencjowanego,
usług kadrowych,
sporządzanie deklaracji,
weryfikacja dokumentów.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny