To tam, w Betlejem płonie wieczny ogień

W Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień, niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty, obiega świat. Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP, pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

W tym roku w Jastrzębiu-Zdroju także zapłonęło światełko. Wszystko dzięki harcerkom i harcerzom z 16 PDH „Wataha”, uczniom SP nr 16. Służbę harcerską w tym roku pełnili: Mirosław Jabłoński, Olga Błaszyk, Jakub Spandel, Marta Polny, Tymon Śledziński, Natalia Kufka, Wiktoria Krzyształa, Bartosz Grabowski i Wojciech Grabowski.

Młodzi jastrzębianie przekazali Światło na ręce przewodniczącego Rady Miasta Piotra Szeredy, w Spółdzielni Mieszkaniowej Jas-Mos odebrała je wiceprezes Ewa Sieczkowska. W parafii Matki Bożej Różańcowej na uroczystej wieczornej mszy świętej Światełko Betlejemskie przyjęli ksiądz proboszcz Andrzej Drabik i wikariusz Tomasz Maciąg. Pierwszy raz zapłonęło także w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Jastrzębiu-Zdroju. Podczas nabożeństwa w 4. Niedzielę Adwentu ksiądz Marcin Radka Matejko przyjął Światło od harcerzy, za co, w imieniu społeczności ewangelickiej, wyraził swoją wdzięczność.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe,
gładzie, malowanie, kafelkowanie
sufity podwieszane, sufity napinane,
panele podłogowe i ścienne,
montaż drzwi i parapetów.
meble na wymiar.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny