W derbach nigdy nie ma “zmiłuj”

W pięściarskiej akcji kapitan JKH GKS Maciej Urbanowicz, fot. Magdalena Kowolik

W piątek, 18 września o godz. 18:00 zabrzmi pierwszy gwizdek sędziego meczu pomiędzy JKH GKS Jastrzębie a GKS Tychy. Ten derbowy pojedynek na Jastorze należy uznać za pierwszy test z prawdziwego zdarzenia dla naszego zespołu, który dotychczas pokonał niżej notowane ekipy z Sosnowca i Gdańska. Teraz podopiecznym Roberta Kalabera przychodzi zmierzyć się z mistrzem Polski.

Sam Kalaber nie ma wątpliwości, że naszych hokeistów czeka niełatwa przeprawa. – Musimy zagrać prosty, szybki hokej i zachować maksimum dyscypliny w naszych szeregach. No i będziemy potrzebowali trochę szczęścia – podsumował z uśmiechem Słowak w rozmowie z klubowymi mediami. Szkoleniowiec nie ukrywa, że na chwilę obecną najważniejsze jest poukładanie gry w obronie, bowiem z powodu miesięcznej przerwy na kwarantannę nasza drużyna nie miała takich możliwości zgrania zawodników, jak w poprzednich latach. – Na razie trenujemy i gramy, ale na pewno nie poukładaliśmy jeszcze chociażby gry obronnej. Czasu nie da się oszukać. Brakuje nam tych sparingów i treningów. Musimy jednak przyzwyczaić się do obecnej rzeczywistości i robić wszystko, co w naszej mocy, aby było dobrze – zapewnił Robert Kalaber (wywiad na jkh.pl >>>).

Dodajmy, że w piątkowym pojedynku z GKS Tychy nie brakuje smaczków, bowiem do niedawna jeszcze dwóch naszych wychowanków, czyli Mateusz Bryk i Kamil Górny, występowali w ekipie mistrza Polski. Z kolei w Tychach gra Jean Dupuy, „podkupiony” przez bogatszy klub z Tychów.

Faworytem meczu będą zatem goście, którzy na początku sezonu pokonali STS Sanok i Unię Oświęcim. Po stronie gości będzie też… historia. Jak skrupulatnie wyliczył klubowy statystyk, na przestrzeni trzydziestu lat w ekstralidze GKS Tychy wygrał z JKH GKS Jastrzębie 52 razy, przegrywając tylko 25 spotkań. Na Jastorze też wciąż lepszy jest rywal, który w bilansie zwycięstw na naszej tafli prowadzi 20:18.

Jak informuje klub, ze względu na obowiązujące obostrzenia nie ma możliwości zakupu biletów w kasie przed spotkaniem! Bilety można nabywać on-line za pośrednictwem strony http://bilety.jkh.pl/. Nie trzeba drukować zakupionego biletu, a wystarczy jedynie posiadać go na swoim aparacie telefonicznym. Należy jedynie dysponować prawidłowo funkcjonującym wyświetlaczem – czytamy na jkh.pl

Rozgrywki: Ekstraliga hokeja na lodzie
Obiekt: Lodowisko Jastor
Adres: Al. Jana Pawła II 6a
Rok założenia: 1952 (LZS Jastrzębianka), 1961 (Górnik Jastrzębie), 1993 (JKH Czarne)

Prezes: Kazimierz Szynal

Dyrektor sportowy: Leszek Laszkiewicz
Trener: Robert Kalaber (Słowacja)
Asystent trenera: Rafał Bernacki
Kierownik drużyny: Jerzy Błaszczyk

Masażystka: Paulina Szaweł
Asystenci ds. technicznych: Remigiusz Masztakowski, Andrzej Józefowicz

Kadra:
Bramkarze: David Marek (Czechy, nr 1), Patrik Nechvatal (Czechy, nr 7), Oskar Prokop (90)
Obrońcy: Mateusz Bryk (69), Jakub Gimiński (94), Kamil Górny (17), Marcin Horzelski (59), Maris Jass (Łotwa, 3), Arkadiusz Kostek (16), Patryk Matusik (24), Jakub Michałowski (5)
Napastnicy: Marek Hovorka (Słowacja, 25), Dominik Jarosz (98), Martin Kasperlik (Czechy, 82), Łukasz Nalewajka (20), Radosław Nalewajka (22), Dominik Paś (14), Patryk Pelaczyk (8), Zack Phillips (Kanada, 77), Roman Rac (Słowacja, 89), Radosław Sawicki (13), Jan Sołtys (18), Maciej Urbanowicz (92), Kamil Wałęga (21), Kamil Wróbel (15)

Terminarz PHLI r.II r.
Zagłębie Sosn.
Stoczniowiec
GKS Tychy
Unia Oświęcim
STS Sanok
Katowice
Podhale NT
Cracovia
Energa Toruń
7:2 (d)
2:1 (w)
7:3 (d)
1:3 (w)
4:2 (d)
3:1 (d)
1:3 (w)
6:1 (d)
3:2 (w)
6:1 (w)
6:0 (d)
0:1 (d)
8:10 (d)
6:1 (w)
5:2 (w)
7:1 (d)
3:2 (w)
6:5 (d)
III r.IV r.
Zagłębie Sosn.
Stoczniowiec
GKS Tychy
Unia Oświęcim
STS Sanok
Katowice
Podhale NT
Cracovia
Energa Toruń
4:2 (d)
5:1 (w)
7:2 (w)
3:0 (w)
6:2 (d)
1:2 (d)
3:2 (w)
2:1d. (d)
1:4 (w)
8:1 (w)
4:2 (d)
3:7 (w)
4:0 (d)
3:2 d. (w)
4:2 (w)
3:2 d. (d)
2:3 (w)
7:4 (d)
Ćwierćfinały
Podhale NT
Podhale NT
Podhale NT
Podhale NT

2:0 (d)
25.02 (d)
e. 04.03 (d)
e. 08.03 (d)

28.02 (w)
01.03 (w)
06.03 (w)

Komentarze

Wpisy na temat “W derbach nigdy nie ma “zmiłuj””

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Najnowsze informacje

Zapowiedzi

Galerie zdjęć

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny