W Jastrzębiu ruszają masowe szczepienia!

„Co najmniej 500 szczepień dziennie może być wykonywanych w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej. Pierwsza szczepionka zostanie podana już w środę, 5 maja. Według planu, do niedzieli, 9 maja, zostanie tu wykonane 4 tysiące szczepień” – informuje jastrzębski magistrat.

fot. pixabay

„Choć zgodnie z wymogami Narodowego Programu Szczepień Jastrzębie-Zdrój zobligowane było do utworzenia jednego dużego punktu szczepień, nasze miasto wskazało dwa takie miejsca. Pomieszczenia w Hali Widowiskowo-Sportowej zostały odebrane przez NFZ jeszcze w zeszłym tygodniu. Dzisiaj natomiast Narodowy Fundusz Zdrowia odebrał drugą z lokalizacji – centrum ‘Biznes na Okrągło’ (w budynku dworca autobusowego” – dowiadujemy się.

„Czekamy jeszcze na decyzję wojewody. Gdy tylko będzie pozytywna, będziemy mogli tam szczepić dodatkowo minimum 300 osób dziennie” – podkreśla wiceprezydent Robert Cichowicz.

Rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19 można dokonać dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię – 989, elektronicznie – poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl, telefonicznie w punkcie szczepień powszechnych pod nr tel. 533-320-500 oraz 533-320-007 w godzinach od 8.00 do 16.00. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. Punkt szczepień powinien być czynny od 8- do 20 również w weekendy. A nie ciągle w mediach mówią , który rocznik ma się zapisać, tu ważne są szczepienia a nie zapisy. Mieszkam koło hali nie widzę tłumów

 2. Kto odpowie za śmierć niewinnych?
  Już teraz wiadomo po co była ta pandamia dla tych 770mld które porzyczą banki światowe Polsce a które będą spłacać setki lat Polacy.

 3. Tyle ,trudu i zachodu osada Jastrzębie znalazła się na końcu żeby zaszczepić mieszkańców .
  Co za poświęcenie prezydent że cokolwiek załatwiła ,kto wróci ludziom koszty za benzynę bo jeżdżą po Polsce żeby się zaszczepić dwoma dawkami ?

 4. Idą dwie myszy przez pole , jadna pyta drugą, zaszczepiłaś się?
  Pytana odpowiada, co ty przecież dopiero testują na ludziach!
  Zdrowia życzę!!

   1. loverboy genialny dowcip, cóż za fantastyczne poczucie humoru, mokro się zrobiło w domach po przeczytaniu tego kosmicznego dowcipu, zlali się ze śmiechu.

  1. Nie było chętnych – dzisiaj przez infolinię jeszcze zapisywali na 8 maja to tylko 3 dni szczepień czyli od 26 kwietnia do 4 maja uzbierali ludzi na 3 dni podania szczepionki.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych,
aktualizacja mapy zasadniczej,
inwentaryzacja powykonawcza budynków i przyłączy,
wytyczenie budynków,
podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny