W jastrzębskim szpitalu sprzęt jak marzenie

Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju od lat wspiera jastrzębski szpital. Teraz, właśnie dzięki Fundacji, nowymi możliwościami mogą pochwalić się Oddziały Kardiologiczno-Wewnętrzny oraz Urologii i Onkologii Urologicznej. Łączna wartość otrzymanych darów to ponad pół miliona złotych.

fot. WSS Nr 2

Zakupiony przez Fundację sprzęt to pierwszy na Śląsku tak zaawansowany technologicznie laser o dużej mocy 100 watów. Zastosowane w tym laserze rozwiązania pozwalają na efektywniejsze leczenie wielu schorzeń urologicznych, krótszą rekonwalescencję pacjenta oraz zredukowanie ryzyka powikłań pooperacyjnych.

„Zastosowanie lasera holmowego w urologii znacznie ułatwia leczenie chorób nowotworowych nerek i pęcherza moczowego, przerostu gruczołu krokowego oraz kamicy układu moczowego. Jednocześnie gwarantuje małą inwazyjność zabiegu, a także zwiększa skuteczność leczenia. Wykorzystanie techniki laserowej wpływa również znacząco na podniesienie komfortu pacjenta, głównie za sprawą skrócenia czasu hospitalizacji i rekonwalescencji do minimum” – mówi Agata Witosińska-Walica, lekarz zarządzający Oddziałem Urologii i Onkologii Urologicznej w jastrzębskiej placówce.

Równie nowoczesny aparat trafił na Oddział Kardiologiczno-Wewnętrzny. Podarowany szpitalowi echokardiograf służy do wykonywania badań struktury serca i dużych naczyń krwionośnych za pomocą ultradźwięków. Bardzo dużą zaletą nowego sprzętu jest jego mobilność, gdyż mowa o aparacie przenośnym. Dzięki niemu, kardiolodzy mogą wykonywać echo serca przy łóżku pacjenta, bez konieczności przemieszczania chorego do pokoju badań.

„Choroby układu krążenia są jedną z najczęstszych przyczyn zgonów, dlatego nasz oddział stara się mocno wychodzić naprzeciw tym statystykom i uruchamia nowe możliwości diagnostyki i leczenia pacjentów. Oddział Kardiologiczny naszego szpitala stale się rozwija, a nowoczesny sprzęt jest ważnym elementem podnoszącym jakość opieki nad pacjentem” – mówi Henryk Sobocik, lekarz zarządzający Oddziałem Kardiologicznym.

„Szpital nie mógłby zakupić takiego sprzętu z środków własnych, dlatego niezwykle doceniamy każdą pomoc płynącą od darczyńców. Bardzo dziękujemy Fundacji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju za wieloletnie wsparcie” – podsumował Robert Rychel, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. (źródło: WSS Nr 2)

Wpisy na temat “W jastrzębskim szpitalu sprzęt jak marzenie”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis