W jeden dzień okradł listonoszkę i dwa sklepy

Pochodzący z Jastrzębia-Zdroju 28-latek wykorzystał chwilową nieuwagę listonoszki i gdy ta na moment „spuściła z oka” swój wózek, ukrył go za samochodem. Chwilę później, widząc zdenerwowaną kobietę, zapytał, czy przypadkiem nie szuka wózka, a po chwili wskazał palcem drogę ucieczki rzekomego złodzieja.

fot. pixabay

Do tego zdarzenia doszło w Żorach. Jastrzębianin odwróciwszy uwagę listonoszki, zabrał pełen listów wózek i odszedł z nim w przeciwnym kierunku. Po drodze zatrzymał się jeszcze w dwóch sklepach, gdzie dokonał kradzieży, po czym ukrył się za inną placówką handlową, nieopodal centrum miasta, i zaczął przeglądać przesyłki.

Najpierw interweniujący policjanci odnaleźli porzucony wózek, a następnie patrol kryminalnych zauważył mężczyznę pochylającego się nad ziemią i przeszukującego stertę listów. Kiedy policjanci zaczęli zbliżać się do niego, złodziej rzucił się do ucieczki, jednak po chwili został zatrzymany.

W znalezionej przy 28-latku torbie policjanci ujawnili skradzione przesyłki, a także inne przedmioty, które złodziej zabrał ze sklepu, nie płacąc za nie. Wśród łupów znalazły się słodycze, ale i szlifierka, termowentylator czy zestaw kluczy nasadowych.

Młody mężczyzna został doprowadzony do komendy i tego samego dnia usłyszał zarzuty. Odpowie za naruszenie tajemnicy korespondencji oraz kradzieże sklepowe. Sprawca przyznał się do przestępstwa oraz wykroczeń. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. (źródło: KMP Żory)

  1. Samarytanin z Marklowic

    Jeśli to suweren z PiS-u, to go natychmiast wypuszczą i jeszcze odszkodowanie wypłacą.

    A jak z PO, to nawet go jeszcze przeproszą.

    1. Złodziej to złodziej preferencje polityczne nie mają nic wspólnego ukarać i robota w pierdlu chodźmy noszenie worka z piachem przez cały dzień zakaz siadania na tyłku od rana do
      wieczora to ma być kara nie wczasy

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry