W jeden dzień okradł listonoszkę i dwa sklepy

Pochodzący z Jastrzębia-Zdroju 28-latek wykorzystał chwilową nieuwagę listonoszki i gdy ta na moment „spuściła z oka” swój wózek, ukrył go za samochodem. Chwilę później, widząc zdenerwowaną kobietę, zapytał, czy przypadkiem nie szuka wózka, a po chwili wskazał palcem drogę ucieczki rzekomego złodzieja.

fot. pixabay

Do tego zdarzenia doszło w Żorach. Jastrzębianin odwróciwszy uwagę listonoszki, zabrał pełen listów wózek i odszedł z nim w przeciwnym kierunku. Po drodze zatrzymał się jeszcze w dwóch sklepach, gdzie dokonał kradzieży, po czym ukrył się za inną placówką handlową, nieopodal centrum miasta, i zaczął przeglądać przesyłki.

Najpierw interweniujący policjanci odnaleźli porzucony wózek, a następnie patrol kryminalnych zauważył mężczyznę pochylającego się nad ziemią i przeszukującego stertę listów. Kiedy policjanci zaczęli zbliżać się do niego, złodziej rzucił się do ucieczki, jednak po chwili został zatrzymany.

W znalezionej przy 28-latku torbie policjanci ujawnili skradzione przesyłki, a także inne przedmioty, które złodziej zabrał ze sklepu, nie płacąc za nie. Wśród łupów znalazły się słodycze, ale i szlifierka, termowentylator czy zestaw kluczy nasadowych.

Młody mężczyzna został doprowadzony do komendy i tego samego dnia usłyszał zarzuty. Odpowie za naruszenie tajemnicy korespondencji oraz kradzieże sklepowe. Sprawca przyznał się do przestępstwa oraz wykroczeń. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. (źródło: KMP Żory)

  1. Samarytanin z Marklowic

    Jeśli to suweren z PiS-u, to go natychmiast wypuszczą i jeszcze odszkodowanie wypłacą.

    A jak z PO, to nawet go jeszcze przeproszą.

    1. Złodziej to złodziej preferencje polityczne nie mają nic wspólnego ukarać i robota w pierdlu chodźmy noszenie worka z piachem przez cały dzień zakaz siadania na tyłku od rana do
      wieczora to ma być kara nie wczasy

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny