W “Kurniku” już bez trybun

Siatkarze najstarszej grupy wiekowej juniorów Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla po krótkiej przerwie wrócili do rywalizacji w seniorskiej II lidze. W sobotę podopieczni Dariusza Luksa mieli okazję wystąpić w Hali Sportowej w Szerokiej w pojedynku z MKS II Będzin. Warto odnotować, że na obiekcie nie ma już historycznych trybun. Jest za to miejsce na aż dwa boiska treningowe.

Mecz z Będzinem zakończył się po trzech setach triumfem bardziej doświadczonych gości. Najbliżej zwycięstwa młodzi pomarańczowi byli w trzeciej partii, ale nie wykorzystali prowadzenia 20:17 i 22:19. W kolejnym spotkaniu zaplanowanym na 14 listopada nasz zespół podejmie Kęczanina Kęty.

Dodajmy, że pierwotnie nasi Akademicy mieli zagrać z MKS Andrychów, natomiast będzinianie – z Volley Miasteczko Śląskie. Ponieważ jednak rywale obu ekip nie mogli przystąpić do gry, ostatecznie doszło do nadrobienia zaległości z 3. kolejki spotkań.

7 listopada 2020, Szeroka, 17:00
AT Jastrzębski Węgiel – MKS II Będzin 0:3 (17:25, 18:25, 23:25)

Kadra juniorów JW: Brzoza, Gemborys, Jarosiński, Komorowski, Kowalski, Kulig, Kundera, Nowak, Pogoda, Połyński, Puchcij, Wągiel, Wójcik.

Źródła: Facebook / Akademia Talentów JW, PZPS