W pamiętną rocznicę

We wtorek, 15 grudnia, oddano hołd górnikom, przeciwko którym 39 lat temu wojsko i milicja użyły broni. Przed tablicą upamiętniającą tragiczne wydarzenia złożono kwiaty. Z powodu pandemii koronawirusa na terenie Ruchu Zofiówka pojawiły się – przy zachowaniu profilaktyki i odstępów czasowych – pojedyncze delegacje. Wśród nich między innymi reprezentacja Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój w osobach jej przewodniczącego Piotra Szeredy, wiceprzewodniczącego Ryszarda Piechoczka oraz radnego Grzegorza Mosonia. Z kolei jastrzębski klub radnych PiS reprezentowali radni Tadeusz Sławik i Michał Urgoł.

Przypomnijmy, że dawna kopalnia węgla kamiennego „Manifest Lipcowy” była pierwszym zakładem przemysłowym, w którym wobec strajkujących górników funkcjonariusze ZOMO użyli broni palnej.

„To niezwykle ważna rocznica, przypominająca, że władza strzelała do protestujących górników. W efekcie strzelała do ludzi, którzy walczyli o miejsca pracy i godność robotników. Dlatego tak istotne jest, żeby upamiętnić ich odwagę i ofiarność” – powiedział przewodniczący Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój Piotr Szereda, podkreślając jednocześnie, że Jastrzębie-Zdrój jest nadal ważnym miejscem na mapie obchodów „pamiętnego” grudnia 1981 roku.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe,
gładzie, malowanie, kafelkowanie
sufity podwieszane, sufity napinane,
panele podłogowe i ścienne,
montaż drzwi i parapetów.
meble na wymiar.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny