W ruch poszły pałki, granaty i gaz…

W sobotę, 30 stycznia, około godziny 22.30 policjanci z rybnickiej komendy, wspólnie z mundurowymi z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, interweniowali w lokalu mieszczącym się w centrum Rybnika, który był otwarty pomimo zakazu.

fot. KMP Rybnik

Decyzją Państwowego Inspektora Sanitarnego lokal został zamknięty. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. W związku z powyższym policjanci asystowali pracownikom Sanepidu w przekazaniu dokumentu. Następnie mundurowi poinformowali uczestników imprezy o zamknięciu lokalu i konieczności wyjścia z klubu. Część „imprezowiczów” dobrowolnie opuściła lokal, pozostali nie chcieli dostosować się do poleceń stróżów prawa.

Na zewnątrz lokalu zebrała się grupa kilkuset osób – większość była nietrzeźwa i agresywna w stosunku do policjantów. Mundurowi zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 30, 44 i 48 lat, którzy w czasie interwencji naruszyli nietykalność cielesną funkcjonariuszy policji. Policjanci wylegitymowali 213 uczestników tego zdarzenia. Część z nich nie przestrzegała obowiązku zakrywania twarzy, spożywała alkohol w miejscu objętym zakazem oraz próbowała wprowadzić interweniujących w błąd, podając fałszywe dane osobowe.

Po opuszczeniu lokalu uczestnicy imprezy byli agresywni i atakowali mundurowych niebezpiecznymi przedmiotami. Policjanci podawali komunikaty wzywające do rozejścia się, kiedy to nie przyniosło rezultatu, wobec agresywnych uczestników zgromadzenia użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci ręcznych miotaczy gazu, pałek służbowych, granatów hukowych, oddali także strzały ostrzegawcze z broni gładkolufowej. Interwencja policjantów była skuteczna i doprowadziła do przywrócenia ładu i porządku publicznego. Rannych zostało dwóch policjantów, zniszczono także dwa radiowozy. W zabezpieczeniu brało udział prawie 150 funkcjonariuszy KMP w Rybniku oraz OPP w Katowicach. (źródło: KMP Rybnik)

Wpisy na temat “W ruch poszły pałki, granaty i gaz…”

 1. Lać i patrzeć jak puchnie. Bo kto na władzę rękę podnosi to potem słono za to zapłaci. Łobuzów pijanych lać a właściele ukrać tak aby odechciało mu sie łamać przepisy.

 2. Oj cieciu malinowy, mocny w gębie (ale nie w piśmie) to ty tylko w necie jesteś. Guano wiesz, matrixowa bateryjko…

    1. heh jemu to nie pomoże bo głupota jest u niejednych aż do kresu życia. A tych z dyskoteki to lać i karać. Jak na władzę rękę sie podnosi to kara musi być.

  1. W ten sposób pomagają i chronią za pomocą ręcznych miotaczy gazu, pałek służbowych, granatów hukowych i broni gładkolufowej!

 3. Zofio nie ” Nie sięgaj” już do swojej pamięci, bo tam tylko błędy ortograficzne i zupełny brak uszanowania zasad maszynopisania. Pewnie Twoje wnuki też nie będą zbyt dumne.

 4. Iżinek barany i byki to chyba maja móżdżek mały bo to zwierzaki rogate i taki to sem ja chojrak na necie ale jak by stanął prtzed policja to malutki by sie zrobił siegając im do kostek głupio=- mądry januszek jastrzębski.

 5. Właściciel tej “pijalni alkoholu” powinien dostać gruby wyrok, za sprowokowanie tej całej sytuacji. Nie powinien dostać ani złotówki od rządu, w ramach “tarczy”. Lokal piwinien być skrupulatnie, ale zgodnie z prawem przetrzepany, tak aby jak najszybciej splajtował. Następnie właściciel lokalu powinien posłuchać swojego prezydenta Komorowskiego i …”zmienić pracę i wziąć kredyt”…

  1. Podpisuję się pod twoim wpisem i też jestem tego zdania. Na takich cwaniczków to takie kary powinni nałożyć i zastosować te słowa ”zmienić pracę i wziąć kredyt” Komorowskiego Nie lubię cwaników co myślą, ze moga wszytsko i pokazują swój pusty łeb co to nie oni. To teraz powinni beknąć za to a tych zadymiarzy co rozrabiali to karami solidnymi ukrać.

   1. Powiedz to emilewicz,i kurskiemu za sylwka marzeń..marzen takim i…. dokończ sobie sam kim jestes..twoi pisiory mogą wszystko,bo tacy jak ty widza w nich bogów,bo dali ci kasę a odebrali mózg…pozdrawiam normalnych

  2. Pan dobra rada

   Rząd nie ma żadnej własnej złotówki chyba że dodruk i inflacja a wtedy Janusze mają coraz mniej.
   Ludzie obudźcie się!

   1. Produkujesz się a covidianie nazwą cię zaraz “foliarzem” “płaskoziemcą” i kij wie jak tam im jeszcze media głównego ścieku podadzą.
    Janusz musi dostać po doopie. Inaczej nic nie pojmie…

 6. “Przywrócenie ładu i porządku publicznego”… gdyby nie interwencja zomoli (nagonionych przez głównych winowajców wprowadzających takie obostrzenia przeciwko grypie), nie byłoby naruszania porządku. Proste.
  Informacja jest typowo policyjna i tendencyjna. Osobom poszkodowanym proponuję skarżyć funkcjonariuszy, którzy są odpowiedzialni za użycie siły i prowokacje (nie musieli tego robić – podobnie jak w przypadku tałatajstwa z błyskawicami). I nie niszczyć radiowozów – to nasza wdpólna własność. Winni są ci, co wprowadzili i przeprowadzają na nas operację covid19… (i kolejne, które niewątpliwie przyjdą). Na marginesie: w sklepie z meblami były tłumy… ale to nie polski interes…

  1. Wypuścili cię już z tego na Rybnickiej? Ale widać że nie podleczony. Tych zadymarzy z tej dyskoteki to bym tyłki posolił i rózga po d….ach lał aż by im rozum wrócił do tych pustych łbów.

  2. To sem nie ja

   Jesteś hipokrytą? Winni są ci, co wprowadzili i przeprowadzają na nas operację covid19…proponuję skarżyć funkcjonariuszy, którzy są odpowiedzialni za użycie siły i prowokacje…przeczysz sam sobie. Jesteś w mniejszości to powinieneś dostosować się do większości. Kto wygrał wybory i zdobył większość parlamentarną? Jeżeli ktoś nie brał udziału w głosowaniu to zgadzał się na to kto wygra i jaki będziemy mieli rząd. Proponuję nie ujadać tylko w najbliższych wyborach mądrzej wybierać a jak znowu ktoś będzie miał większość to pozostali muszą się dostosować i stulić mordy w maseczki.

  3. Widać że biedy nie ma jak pełno ludzi po meble
   Tylko że w sklepie jest zasady dystansu bo też raz byłem a tam wśród tych debiutował nie a do tego żadnych maseczek. To chyba jest różnica mały móżdżku to sem ja. Ukarać i właściciela i tych co rozrabiali

   1. Słuchaj bezmózgu, jeszcze wierzysz w tę “pandemię”? Jeśli tak, to żyj dalej w tym matrixie i nie truj doopy…

 7. Użyto środków przymusu bezpośredniego granatów,gazu,pałek,strzały.Policja była skuteczna.Skąd ja to znam….sięgam pamięciom,30 lat temu było ZOMO…zabili 9 górników.Historia kołem się toczy.Ojcowie dumni z was ormowcy?Drugie pokolenie komuny.

  1. Kobieto ty to jednak rozumu nie używasz nie życzę ci abyś kiedys potrzebował pomocy policji po to włądza miecz nosi aby karać to chyba coś takiego było w Biblii pamiętam z religii jak ksiadz nam mówił jest zakaz spotyklania się w lokalu wiec ten zakaz został złąamny a stafdo wyrostków wypiło sobie i pokazywali co to nie oni. Banda i nic wiećej ja też jestm za tym aby był porządek i jak trzeba to policja musi urzyć pały

   1. Weź spadaj tępaku przed swój ołtarzyk tv. To twój “mózg”… – dobrze, że potrafisz powtórzyć jątrzone tam brednie… choć tyle masz szarych komórek.

    1. Operacja “niszczenie polskich przedsiębiorców” ciąg dalszy. Stoki zamknięte, a w biedrze jeden na drugim stoicie mądrale 😉

 8. Wiek 30 lat a widać że w głowie samo siano jeszcze teraz to czym straszy tym głupszy facet. nic rozumu za grosz to chyba górnicy bo oni razcej rozmu nie używają bo za mało tlenu mają.

  1. Drogi panie no a może pani bo tego nie wiem. Proszę nie obrażać górników bo chociaż mają mało tlenu ale rozum mają i go używają. Nie wiemy co to za ludzie tam byli i nie obchodzi mnie to. Moi najbliżsi to górnicy . Ludzie są różni i czy to górnik czy inny zawód czy bezrobotny to wszędzie idioci się trafiają .Pozdrawiam

   1. Przecież tutaj to 70℅ górników to na bank bawili się tam oni popili i rozróbę robili a właścicielowi zamknąć lokal lub zabrać koncesję na alkohol. Nie może być tak żeby taki głupek otwierał a inni mają się stosować do zaleceń.

 9. Kary dowalać aż się odechce im ja bym na miejscu sanepidu d…..ił im przynajmniej baranom karę 20 tys. to się odechce tańców im. Baranów tylko po kieszeni trzeba uderzyć bo baran nie zrozumie nic.

   1. Lać, pałować , gazu nieżałować!!! a ty TO SEM JA …DLA CIEBIE każde zwierzę ma więcej rozumu i inteligencji niżty!!!

    1. Popieram……przerwa z 15 minut i od nowa dobre pranie. Jak rodzice rozumu nie nauczyli. to pała nauczy.
     A właścicielowi dołożyć mandat żeby się nie pozbierał. 98% respektuje zamknięcia, ale zawsze 2% cwaniactwa się znajdzie.
     Każdemu ciężko, ale cwaniakowi najciężej !!

   2. Do to sem ja wróc na Rybnicką tam cię podlaczą nie powinni wypuszczać ty wszędzie głupoty wypisujesz. A nie widzisz UFO czasem? Ja takich jak tam w dyskotece to bym z byka brał

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kancelaria Rachunkowa

Prowadzenie ksiąg rachunkowych,
podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
ryczałtu ewidencjowanego,
usług kadrowych,
sporządzanie deklaracji,
weryfikacja dokumentów.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny