12.KS 25 Kokoszyce131519:27
13.KP Kamień13719:36
14.Inter Krostoszowice13723:35

W Szerokiej „nie owijają w bawełnę”

Piłkarze Żaru Szeroka ponieśli drugą porażkę w sezonie. W niedzielę podopieczni Grzegorza Kasprzaka przegrali na wyjeździe z KP Kamień 0:1 (0:0) i, jak uczciwie przyznają sami szeroczanie, był to najniższy wymiar kary dla naszej drużyny, którą w grze do końca zawodów utrzymał kapitalnie broniący Patryk Mika.

„Szeroczanie nie zaprezentowali się zbyt dobrze w Kamieniu. O ile w pierwszej połowie mecz był z lekką przewagą gospodarzy, to po przerwie ich przewaga wzrosła i tylko dzięki świetnej dyspozycji naszego bramkarza Patryka Miki wynik był jednobramkowy. Jako zespół musimy zdecydowanie poprawić naszą grę” – czytamy na profilu Żaru na Facebooku.

Warto podkreślić, że taka „samokrytyka” nie jest często spotykana w relacjach ze spotkań (i to nie tylko w niższych ligach), gdzie autorzy takich sprawozdań zwykle przypisują porażkę pechowi, sędziemu lub innym czynnikom losowym. Pochwalić należy ekipę Żaru, która porażkę „bierze na klatę” i z przegranej w Rybniku zapewne wyciągnie cenne wnioski.

W kolejnym spotkaniu beniaminek z ul. Sławika zagra na wyjeździe z Iskrą Rowień, natomiast u siebie ponownie wystąpi za półtora tygodnia podejmując Wicher Wilchwy.

4 września 2022, Rybnik, 16:00
KP Kamień – Żar Szeroka 1:0 (0:0)
Bramka: Gruszkiewicz 65

Żar Szeroka: Mika – Błaszczyk, Ziółkowski, Jaśkowiak, Wrzeszcz, Ewertowski, Borowiecki, Gruszczyński, Koczorowski, Banasik, Drewczynski. Rezerwa: Goryl, Rejbicz, Pająk, Zabrzański, Sitko, Mgłosiek.

Źródło: Facebook / Żar Szeroka