W szóstce Ligi Klubów Śląskich

We wtorek w Gliwicach rozegrana została pierwsza runda zmagań w ramach pływackiej Ligi Klubów Śląskich w roczniku 2009. W imprezie udział wzięła licząca sześć osób reprezentacja KP H2O Jastrzębie, która w klasyfikacji punktowej klubowej zajęła siedemnastą lokatę z dorobkiem 28 pkt. Podopieczni trener Edyty Klimek zajęli tę pozycję ex-aequo z Dragonem Będzin. Wygrała Manta Ruda Śląska (260 pkt.).

Spośród naszych zawodników najlepsze wyniki uzyskał Szymon Polok, który dwukrotnie meldował się na szóstym miejscu. Reprezentant H2O Jastrzębie zajmował te lokaty w konkurencjach na 100 m stylem dowolnym (czas 1:11.29) i 50 m stylem motylkowym (35.05). Na drugim z dystansów Polokowi zabrakło zaledwie półtora sekundy do brązowego medalu.

W Gliwicach rywalizowali także Małgorzata Grech, Anna Domalik, Grzegorz Jurek, Wiktor Domin i Kamil Dwornik. Spośród nich w czołowych piętnastkach swoich konkurencji znaleźli się Grech (14. na 100 m zmiennym i 15. na 100 m grzbietowym), Jurek (13. na 200 m klasycznym) i Domin (13. na 100 m grzbietowym).

Źródło: megatiming.pl [wyniki >>]