W szpitalu wywołują po nazwisku?!

Zapytaliśmy w imieniu naszego Czytelnika, czy wywoływanie pacjentów po nazwisku w przyszpitalnej przychodni i na oddziałach, na co wskazał zbulwersowany rozmówca, nie łamie zasad ochrony danych osobowych?

fot. WSzS Nr 2

„W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju obowiązują zasady ochrony danych osobowych opisane w polityce bezpieczeństwa informacji. W treści dokumentu zawarty jest między innymi sposób wywoływania pacjentów do gabinetów w poradniach specjalistycznych czy na oddziałach. Jednym z nich jest na przykład wezwanie po imieniu oraz godzinie – ‘pan Michał z godziny 11.30’. Wyjątek stanowi Izba Przyjęć. Z uwagi na nagłe lub pilne przypadki, organizacja pracy uniemożliwia stworzenie harmonogramu opieki nad pacjentami. Ponadto stan pacjenta bywa różny, niejednokrotnie utrudniona jest komunikacja” – zauważa Marcelina Kowalska, rzecznik prasowy jastrzębskiego szpitala.

„Ochrona zdrowia i życia pacjenta jest naszym priorytetem. Nie znamy okoliczności przypadku ujawnienia nazwiska pacjenta, który opisujecie Państwo w mailu, więc nie możemy się do niego konkretnie odnieść” – pada na koniec.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
“Towaaar przywieźli!!!”
"Towaaar przywieźli!!!"