W TELEGRAFICZNYM SKRÓCIE

*** Hokej: Reprezentacja Polski do lat dwudziestu nie weźmie udziału w turnieju Ostrava Hockey Cup 2020, który miał odbyć się w najbliższy weekend. Powodem odwołania imprezy jest “pandemia” koronawirusa w Czechach. W kadrze biało-czerwonych miało zagrać trzech zawodników JKH GKS Jastrzębie: Dawid Wróblewski, Marcin Płachetka i Filip Garsztka. Źródło: PolskiHokej.eu

*** Judo: Juniorka Klubu Judo Koka Jagoda Tąta wzięła udział w Mistrzostwach Polski Seniorek w Trzciance. Walcząca w kategorii do 57 kg jastrzębianka zakończyła zmagania na 1/8 finału, przegrywając z Izabelą Sochą (KS Judo Czechowice-Dziedzice). W tej samej kategorii rywalizowała wychowanka Koki Paulina Żemła, także jednak nie notując ani jednego wygranego pojedynku (porażki z Anną Dąbrowską z AZS AWF Wrocław i Dominiką Nowicką z AZS AWF Katowice). Źródło: PZJudo.

*** Kolarstwo górskie: Tomasz Słobodzian z jastrzębskiego MTB Pressing Team zajął 56. miejsce w klasyfikacji generalnej dystansu “giga” kolejnego etapu cyklu Bike Maraton, który odbył się w Świeradowie-Zdroju. Zawodnik z Wodzisławia pokonał trasę o długości 78 km (przewyższenie 2200 m) w czasie 4 godzin, 8 minut i 12 sekund, który dał mu także 17. lokatę w kategorii M4. Kolejnym etapem Bike Maratonu będzie Sobótka. Źródło: DataSport.pl.

***Lekkoatletyka: Łukasz Urbanek ma za sobą kolejny prestiżowy start. W minioną sobotę w Łodzi podopieczny Jakuba Staśkiewicza z TL Athletics Jastrzębie wziął udział w Mistrzostwach Polski Sztafet w ramach ekipy województwa śląskiego. Urbanek znalazł się w składzie śląskiej sztafety szwedzkiej U18 i pobiegł na drugiej zmianie (dystans 200 m). Ostatecznie nasza kadra zajęła piąte miejsce z czasem łącznym 2:02.02. Wraz z Urbankiem pobiegli: Tomasz Zalewski (Victoria Racibórz), Bartosz Wieczorek (MOS Dąbrowa Górnicza) i Miłosz Citak (MOS Dąbrowa Górnicza). Wygrała ekipa łódzka. Źródło: Domtel-sport.

*** Lekkoatletyka: Znany z rajdowych tras Krzysztof Janik wziął udział w 30. Biegu o Puchar Burmistrza Żywca. Urodzony w tym mieście (ale mieszkający od dzieciństwa w Jastrzębiu-Zdroju) Janik wywalczył na dystansie 10 km 11. miejsce open z czasem 38 minut i 1 sekundy. Rezultat ten pozwolił Janikowi na wygranie rywalizacji w kategorii rodowitych żywczan. Źródło: Sport-Timing.pl.

*** Lekkoatletyka: Reprezentanci naszego miasta wzięli udział w 11. edycji Festiwalu Biegowego w Krynicy. Spośród jastrzębian najlepszy wynik “wykręcił” Wojciech Lizak, który wywalczył brązowy medal na prestiżowym dystansie maratońskim, pokonując 42 km w czasie 2 godzin, 55 minut i 18 sekund. Ponadto Lizak stanął także na podium w zmaganiach na 5 km. Obok naszego dwukrotnego brązowego medalisty w zawodach w Krynicy na różnych dystansach walczyli też inni jastrzębianie: Mariola Łanucha (Kobiety na 5+), Agnieszka Domin-Zbyl, Małgorzata Niesłony, Julia Robotycka, Filip Niesłony, Dominik Niesłony, Grzegorz Lizak, Krzysztof Lizak i Jacek Zbyl. Spośród tej grupy zawodników na uwagę zasługują wyniki uzyskane przez Filipa Niesłony i Dominika Niesłony, którzy w półmaratonie zdobyli odpowiednio 17. i 19. miejsce. Źródło: maratonypolskie.pl.

*** Lekkoatletyka: Aleksandra Mrozek z Klubu Biegacza Fartlek zajęła 14. miejsce w rywalizacji kobiet na dystansie 5 km w ramach 4. Rodzinnego Biegu Charytatywnego w Jankowicach koło Pszczyny. Jastrzębianka pokonała trasę w czasie 28 minut i 21 sekund. Źródło: MKTime.pl.

*** Lekkoatletyka: Michał Miczek zdobył 11. miejsce w raciborskich zawodach Furia Wojów w biegu na 7 km. Urodzony w 1983 roku jastrzębianin pokonał trasę z przeszkodami w czasie 36 minut i 21 sekund. Źródło: Time-Sport.pl

*** Tenis stołowy: Druga drużyna JKTS Jastrzębie rywalizująca w II lidze śląsko-opolskiej kobiet rozpoczęła sezon 2020/2021 od pewnego domowego zwycięstwa (10:0) nad Energią Siewierz. Nasz zespół wystąpił w składzie: Dorota Paluch, Alina Zborowska, Laura Kałużny i Weronika Tomczak. W kolejnym spotkaniu (16 października) jastrzębianki zagrają na wyjeździe z Sokołem II Orzesze. Źródło: Śląski ZTS.

*** Tenis stołowy: Nadine Brachaczek (JKTS Jastrzębie) zdobyła dwa medale Mistrzostw Śląska Młodziczek, które w 27 września odbyły się w Gliwicach. Urodzona w 2007 roku jastrzębianka wywalczyła brązowy medal w grze pojedynczej, stając na najniższym stopniu podium wraz z również pokonaną w półfinałach Marią Toborek (Sokół Orzesze). Co ciekawe, obie brązowe medalistki gry pojedynczej zagrały wspólnie w turnieju gry podwójnej i tu nie miały sobie równych zdobywając mistrzostwo województwa. Źródło: Śląski ZTS.

*** Tenis stołowy: Męska drużyna JKTS Jastrzębie rozpoczęła sezon w III lidze śląskiej od porażki (0:10) na wyjeździe z MKS II Czechowice-Dziedzice. Najbliżej zdobycia punktu był Henryk Juchnik, który w pięciu setach przegrał z Rafałem Grygą. Obok niego kadrę JKTS tworzyli: Rafał Kleta, Wojciech Łosiński i Jakub Łuczka. W kolejnym meczu (14 października) ekipa z Omegi zagra u siebie z Lesznianką Leszna Górna. Dodajmy, że pingpongiści JKTS znają także rywala w I rundzie wojewódzkiego Pucharu Polski – będzie nim ekipa AKS II Mikołów. Źródło: Śląski ZTS.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny