* * * Sprintem przez… 9-11 października

W TELEGRAFICZNYM SKRÓCIE

Weekend 9-11 października 2020… i nie tylko

*** Biegi górskie: Artur Juszczak zajął 7. miejsce w 27. Marszobiegu na Czantorię, który odbył się przed tygodniem w Ustroniu. Jastrzębianin uzyskał na dystansie niespełna 10 km czas 53 minut i 2 sekund, który dał mu także srebrny medal w kategorii M4. Źródło: pomiaryczasu.pl.

*** Boks: Damian Gąsior (50 kg) i Oskar Brzozok (70 kg) z BKS Jastrzębie znaleźli się na liście kadetów zakwalifikowanych do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się w Kraśniku.

*** Kolarstwo: Sebastian Świątkowski był jedynym jastrzębianinem na przedostatnim etapie Bike Maratonu w Sobótce. Nasz zawodnik zajął 124. miejsce open w rywalizacji na dystansie „classic” (28 km), notując czas 1:39:50 (M3/31). Źródło: Datasport.pl.

*** Lekkoatletyka: Uczniowie Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II wygrali Rejonowe Sztafetowe Biegi Przełajowe, które odbyły się w piątek w Wodzisławiu Śląskim. Opiekunem naszej ekipy był słynny niegdyś maratończyk Damian Zawierucha. Źródło: Facebook / Zespół Szkół nr 5.

*** Lekkoatletyka: Dariusz Serafin (KB Fartlek), Katarzyna Pasławska (Kobiety na 5+) i Bogusława Kurpet wzięli udział w 5. Biegu Cieszyńskiej Godzinówki, w ramach którego w ciągu 60 minut należało przebiec możliwie najwięcej pętli na dystansie 1225 m (ostatnią pętlę należało rozpocząć przed upływem tego czasu). Dariusz Serafin pokonał 12 pętli (21. miejsce open, czas – 1:05:01), Katarzyna Pasławska 10 pętli (9. wśród kobiet, czas 1:04:02), a Bogusława Kurpet – 2 pętle (31. wśród kobiet, czas 25:41). Źródło: timing4u.pl.

*** Siatkówka: Nie doszedł do skutku trzeci mecz najstarszych juniorów Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla z MKS-em Będzin w ramach rozgrywek II ligi seniorów. Zawody zostały przełożone na inny termin.

*** Siatkówka: Julia Sosna, Magdalena Kawecka, Natasza Świerzyńska i Wiktoria Kuziora z JKS SMS Jastrzębie otrzymały powołanie na konsultację kadry Siatkarskich Ośrodków Szkolnych PZPS w Tresnej.

*** Szachy: Lena Obrochta (11. miejsce wśród dziewcząt U14), Kamil Warchoł (12. miejsce wśród chłopców U12) i Jakub Herwy (16. miejsce wśród chłopców U14) z UKS Pionier wzięli udział szachowych zmaganiach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które w niedzielę zakończyły się w Puławach. Jak informuje UKS Pionier, za sprawą występu w Puławach Herwy podwyższył swój ranking o 118 pkt. Źródło: Facebook / UKS Pionier Jastrzębie.