W TELEGRAFICZNYM SKRÓCIE

Weekend 16-19 października 2020

*** Biegi: Małgorzata Zwierzyńska (czas 51:21) zajęła drugie miejsce w rywalizacji kobiet na 10 km w ramach Biegu Charytatywnego “Bądź Aktywny – Przegoń Raka”, który odbył się w niedzielę w Katowicach. Źródło: timing4u.pl.

*** Biegi górskie: Marek Mazur (15. miejsce, czas – 2:27:58), Mariusz Biesiadecki (31., 2:58:07) i Barbara Piwiszkis (22. wśród kobiet, 3:31:12) ukończyli zorganizowany w niedzielę w Ustroniu Orłowa Trail na dystansie 22 km o przewyższeniu 1100 m. Źródło: dostartu.pl.

*** Biegi górskie: Joanna Kopciowska-Wątroba (SKK Jas-Kółka) zajęła 9. miejsce wśród kobiet w Ekstremalnym Półmaratonie Górskim o Puchar Starosty Żywieckiego, który odbył się w sobotę na trasie z Ostre – Malinowska Skała – Skrzyczne (dystans 21 km). Źródło: bgtimesport.pl.

*** Hokej na lodzie: Młodzicy JKH GKS Jastrzębie mają za sobą pierwszy turniej w ramach Karpackiej Młodzieżowej Hokej Ligi. W zawodach w Nowym Targu podopieczni Mariusza Bernackiego nie mogli mówić o szczęściu, ponosząc cztery minimalne porażki, w tym dwie po rzutach karnych. Wyniki uzyskane przez JKH GKS: Niedźwiadki Sanok – 2:3, Sokoły Toruń – 0:2, Podhale Nowy Targ – 3:4 k., Cracovia Kraków – 3:4 k. Cracovia wystąpiła w imprezie jako “gość”. Źródło: Facebook / Akademia JKH.

*** Hokej na lodzie: Trzech zawodników JKH GKS Jastrzębie otrzymało powołania na zgrupowania kadr narodowych do lat osiemnastu i szesnastu. Do reprezentacji U18 zaproszony został Wojciech Zając, natomiast do kadry U16 – Maciej Poręba. Ponadto na liście rezerwowej U16 znalazł się kolejny jastrzębianin Bartłomiej Stolarski. Dodajmy, że trenerem młodszej z tych drużyn jest pochodzący z naszego miasta Tobiasz Bigos. Źródło: Polski Hokej.

*** Piłka nożna: Z powodu obfitych opadów deszczu nie doszły do skutku mecze rybnickiej klasy C pomiędzy Zrywem Bzie i Jednością II Jejkowice oraz Żarem Szeroka i Interem II Krostoszowice. Nie znamy jeszcze nowego terminu spotkania Zrywu, natomiast Żar zagra z Interem w dniu 8 listopada.

*** Siatkówka: Siatkarska reprezentacja Śląska z zawodnikiem Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla Bartoszem Chromikiem w składzie zdobyła złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Białej Podlaskiej. Źródło: Facebook / Akademia Talentów JW.

*** Siatkówka: Ewelina Arciszewska z JKS SMS Jastrzębie otrzymała powołanie na konsultację szkoleniową Kadry Wojewódzkiej Dziewcząt z roczników 2007-2008, które odbędzie się w dniach 23-25 października w Tresnej. Źródło: Śląski ZPS.

*** Tenis stołowy: Pingpongiści JKTS Jastrzębie odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie III ligi śląskiej, pokonując w Hali Omega Leszniankę Leszna Górna 7:3. Nasz zespół wystąpił w składzie: Henryk Juchnik, Jakub Łuczka i Wojciech Łosiński. Źródło: Śląski ZTS.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?