Zapraszamy do nowego cyklu wiadomości sportowych, który znacie z naszej gazety i który cieszy się sporą popularnością wśród Czytelników.

W ramach informacji „W telegraficznym skrócie…”, będziemy zamieszczać treściwe newsy (głównie z minionego weekendu), które mogą zainteresować pewne grono kibiców danej dyscypliny, a zarazem są zbyt krótkie (lub też źródła podają zbyt skąpe dane), aby można było stworzyć z nich obszerniejszą informację, której rozmiary dorównywałyby choćby ilustrującemu je zdjęciu. Nie chcemy jednak ich pomijać, ponieważ z perspektywy czasu każda z nich może okazać się bardzo istotna.

Liczymy, że ta forma przekazywania części informacji zyska Waszą akceptację.

* * * Biegi (Katowice): Ireneusz Zieliński i Adam Antończyk (obaj Team DKMS) ukończyli z takim samym czasem 43 minut i 39 sekund Bieg „Damy Radę” w Katowicach na dystansie 10 km. Jastrzębianie zajęli wśród mężczyzn czwarte i piąte miejsce. Źródło: maratonypolskie.pl.

* * * Biegi górskie (Międzybrodzie Bialskie): Czworo jastrzębian ukończyło Górski Bieg Frassatiego (22 km, przew. 1120 m), którego trasa wiodła przez Magurkę Wilkowicką. Byli to: Marek Mazur (35. miejsce, czas 2:07:01, M35/19), Anna Gnaś (16. wśród kobiet, 2:36:04, K35/7), Barbara Piwiszkis (25. wśród kobiet, 2:48:11, K35/14) i Justyna Wiśniewska (43. wśród kobiet, 3:11:50, K35/24). Źródło: bgtimesport.pl.

* * * Hokej na lodzie (reprezentacja Polski): Filip Garsztka, Marcin Płachetka i Dawid Wróblewski (JKH GKS Jastrzębie) znaleźli się wśród ponad dwudziestu zawodników powołanych przez selekcjonera Artura Ślusarczyka do reprezentacji Polski U20 na turniej Ostrava Cup, który odbędzie się w październiku. Źródło: polskihokej.eu.

* * * Judo (reprezentacja Polski): Selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Polski Jacek Kowalski powołał Kadrę Narodową Juniorek na zgrupowanie szkoleniowe w COS Zakopane, które odbędzie się w dniach 5-15 października. Wśród jedenastu najlepszych polskich judoczek znalazła się zawodniczka Klubu Judo Koka Jagoda Tąta (57 kg). Źródło: pzjudo.pl.

* * * Pływanie: Dwunastu mężczyzn i osiem kobiet wzięło udział w piątej edycji Pływackiego Testu Coopera, który odbył się w minionym tygodniu na Krytej Pływalni Laguna. W sumie uczestnicy przepłynęli ponad 11 km. Siedem osób uzyskało najlepszy możliwy wynik (forma „znakomita”), a najdłuższy dystans przepłynął znany z KS Nautilus Hubert Dyrszka (850 m). Źródło: MOSiR Jastrzębie.

* * * Siatkówka (reprezentacja Polski): Trwają Mistrzostwa Europy Juniorów do lat dwudziestu, w której udział bierze reprezentacja Polski z zawodnikami Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla w składzie, czyli Michałem Gierżotem i Jakubem Czyżowskim. Po trzech kolejkach biało-czerwoni mają na swoim koncie wygraną z Serbią (3:0) oraz porażki z Włochami (0:3) i Belgią (2:3). Michał Gierżot, będący obecnie w kadrze pierwszego zespołu „pomarańczowych”, należy do najskuteczniejszych zawodników turnieju. Przed Polakami jeszcze grupowe mecze z Czechami i Francją.

* * * Tenis: Zbigniew Dyrbuś i Bogusław Królikowski wygrali Deblowe Mistrzostwa Jastrzębia-Zdroju 2020, pokonując w finale turnieju na kortach Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego Daniela Białożyta i Dawida Wojciechowskiego 7:5, 7:6. Źródło: Facebook / Jastrzębskie Towarzystwo Tenisowe.

* * * Tenis stołowy: Jastrzębie-Zdrój będzie gospodarzem Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostw Śląska Juniorek i Juniorów. Zawody odbędą się w Hali Omega w dniach 3-4 października. Zgłoszenia do imprezy upływają 2 października o godz. 12:00. Turniej z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne odbędzie się bez udziału publiczności (przewidywana jest transmisja Youtube). Gospodarzem imprezy będzie JKTS Jastrzębie. Źródło: slzts.pl.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis