W tym przedszkolu rozładują napięcie

„32 000 złotych otrzymało Publiczne Przedszkole nr 3 w ramach Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego” – informuje jastrzębski magistrat.

fot. Archiwum PP nr 3

Wśród urządzeń zakupionych ze środków Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego znalazły się 3 ławki ogrodowe, 2 podwójne bujaki i oczyszczacze powietrza. Jak podkreślają wnioskodawcy, bujaki to nie tylko świetna zabawa, ale także sposób na rozładowanie napięcia emocjonalnego. Ławki natomiast mają za zadanie zapewnić odpoczynek i relaks dzieci po intensywnym ruchu.

„Ogród przedszkolny to miejsce doskonałej zabawy, nauki i odpoczynku. Regularnie odbywają się tu zajęcia dla dzieci, dlatego niezwykle ważna jest dbałość o jego architekturę. To rodzice dzieci uczęszczających do naszej placówki zwrócili się z prośbą o postawienie ławek. Dzięki temu dzieci mogą zarówno odpocząć w trakcie zabaw z nauczycielem, jak i z rodzicami, już po zakończeniu zajęć” – mówi wnioskodawczyni, dyrektorka przedszkola MGR Jolanta Paluch.

W każdej z przedszkolnych sal zabaw zostały zamontowane oczyszczacze powietrza. Oczyszczacze odpowiedzialne są za niwelowanie negatywnych skutków smogu. Mają one za zadanie poprawiać jakość powietrza w przedszkolu, a co za tym idzie – stan zdrowia dzieci, z których znaczna część to alergicy. Nie do przecenienia jest również ich wpływ na rozwój świadomości ekologicznej. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?