W tym roku nie będzie kwesty

Ubiegłoroczna, siedemnasta z kolei kwesta okazała się rekordowa – zebrano na niej ponad 50 tysięcy złotych (fot. pixabay)

Ze względu na epidemię jastrzębskie Hospicjum Domowe rezygnuje w tym roku z przeprowadzenia kwest na cmentarzach.

Zbiórki na rzecz hospicjum są listopadową tradycją w naszym mieście. Od 2002 roku w Dzień Wszystkich Świętych wolontariusze stają z puszkami, by wśród odwiedzających cmentarze zbierać środki na potrzeby Hospicjum Domowego im. księdza Eugeniusza Dutkiewicza SAC.

„Ubiegłoroczna, siedemnasta z kolei kwesta okazała się rekordowa – zebrano na niej ponad 50 tysięcy złotych. Początki były skromne – przez pierwszych kilka lat pieniądze do puszek zbierała garstka stałych wolontariuszy, którzy na co dzień pomagali podopiecznym hospicjum. Stali jedynie przy kościele Świętej Katarzyny i na cmentarzu komunalnym. Po kilku latach, dzięki zaangażowaniu nauczycieli i dyrekcji szkół, udało się do pomocy zachęcić jastrzębską młodzież. W 2019 roku aż 350 ochotników zachęcało ludzi do wsparcia hospicjum na wszystkich jastrzębskich cmentarzach” – poinformował jastrzębski magistrat.

„Zachęcamy, by mimo tegorocznych ograniczeń, wesprzeć hospicjum w inny sposób – przekazując 1% podatku, biorąc udział w zbiórce ‘Pola Nadziei’, która, miejmy nadzieję, odbędzie się wiosną, a także dokonując wpłat na konto. Niezbędne informacje znajdziecie na stronie www.hospicjum-jastrzebie.pl” – pada na koniec. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “W tym roku nie będzie kwesty”

  1. W tym roku po lewackich wariacjach chyba nie byłoby komu zbierać niestety a tak pozatym chcą nam zniszczyć wszystko chcą laickiego państwa tzn bez świat katolickich bez pamięci o zmarlych bez staruchów wolność od wszystkiego żadnych zakazów nic tylko robta co chceta pamiętajmy o zmarlych tych starszych tych młodych i tych maluczkich

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kancelaria Rachunkowa

Prowadzenie ksiąg rachunkowych,
podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
ryczałtu ewidencjowanego,
usług kadrowych,
sporządzanie deklaracji,
weryfikacja dokumentów.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny