W Zdroju nie zabraknie parkingów i placu reprezentacyjnego

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

„Park Zdrojowy już niedługo stanie się miejscem aktywizacji społeczno-gospodarczej jastrzębian. Nie będzie już zrujnowanego placu pełniącego rolę parkingu, nieopodal pomnika ofiar Marszu Śmierci. Będzie tam plac reprezentacyjny otoczony wodnymi kaskadami. Park Zdrojowy będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Całość dopełni nowoczesny system oświetlenia, nadający temu miejscu niezwykły klimat. A pomnik ofiar Marszu Śmierci zostanie wyremontowany” – czytamy na stronie jastrzębskiego magistratu.

„W ramach zadania zaplanowano przebudowę istniejącej drogi dojazdowej do Domu Zdrojowego, budowę placu wraz z jego odwodnieniem, schodów terenowych, fontann terenowych na skarpie, przebudowę napowietrznej linii telekomunikacyjnej na podziemną, przeniesienie w inną lokalizację istniejącej stacji transformatorowej, budowę siedzisk, wymianę tablicy upamiętniającej miejsce męczeńskiej śmierci 15 więźniów KL Auschwitz-Birkenau, budowę nowoczesnego oświetlenia placu, a także wykonanie nasadzeń nowej roślinności, zgodnie z wytycznymi służb konserwatorskich” – wyliczają magistraccy urzędnicy.

Całość będzie kosztowała prawie 5 mln 478 tysięcy złotych.

„Budowa placu reprezentacyjnego nie sprawi jednak, że w Zdroju zabraknie miejsc parkingowych. Przy ulicy Witczaka powstaną nowe miejsca parkingowe. Obok nowych budynków TBS-u docelowo powstanie 50 miejsc postojowych, a po stronie parku oraz w rejonie basenu kolejnych ponad 100. Ponadto w dzielnicy Zdrój znajdują się już miejskie parkingi oraz lokalizacje, gdzie możliwa jest budowa kolejnych miejsc postojowych – w rejonie dworca autobusowego przy ulicy Broniewskiego oraz w ciągu ulicy 1 Maja. W tych miejscach zostanie stworzone więcej miejsc postojowych, niż znajduje się obecnie na nieutwardzonym parkingu” – pada na koniec. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Za cokolwiek się wziąć, to tylko hejt i opluwanie. Oj hamulcowi!!! Zwolnijcie już tych „pismaków” do negatywnych komentarzy, bo to nudne. Pozdrawiam wszystkich szczęśliwych, mieszkających w naszym pięknym mieście.

  2. Dobrze że chociaż w planie jest park bo cała reszta to dno .Pani prezydent niech się weżmie za realne potrzeby mieszkańców budowa nowych zakładów pracy aby ludzie przeważnie młodzi nie musieli z Jastrzębia uciekać bo miasto coraz bardziej się wyludnia i dla kogo zostanie ten pseudo park chyba dla emerytów. Po drugie brak tu inwestorów strategicznych boi ze strony naszej władzy małe zaangażowanie strefą Jastrzębską kopalnie prędzej czy póżniej klękną i co dalej bieda szyby ala Wałbrzych gdzie obiecana kolej gdzie budowa w strefie centrum teren wygląda jak skansen dużo bym tu wymieniał wstyd i hańba mieć takiego gospodarza wizerunek dno. Do następnych wyborów znowu będą obiecywali gruszki na wierzbie aby trzymać się przy korycie powiem tyle weżcie się w końcu do roboty bo mieszkańcy cały czas na was patrzą i z obrzydzeniem widzą wasze przyczynania jak się te miasto stacza na dno.

    1. Max, zawsze możesz kandydować na prezydenta miasta. A Twój komentarz może być wykorzystany jako wiec w kampanii wyborczej.

      1. Widze że jesteś z tej samej gliny ulepiona niż nasza władza obecnie albo udajesz że niewidzisz problemów tego miasta albo masz to w nosie takich więcej osob jak ty myślących tylko o sobie to z pewnoscią miasto napewno się będzie rozwijać .Chyba że ci wszystko jedno przyszłość tego miasta i ludzi młodych co wiązaliby tu przyszłość ale prawda w oczy kole.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry