Wiadukt i rondo zgodnie z harmonogramem

Na jakim etapie jest budowa ronda i wiaduktu na alei Piłsudskiego?

fot. Marek Wróbel

Wykonawca inwestycji jest na etapie wykonywania podpory obiektu oraz ścian oporowych z gruntu zbrojącego. „Trwają prace związane ze zbrojeniem oczepów podporowych oraz montażem łożysk mostowych elastomerowych. Kontynuowane są także prace związane z budową murów i budową nasypu z gruntu zbrojonego” – wyjaśnia Jarosław Piechaczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji.

W przypadku ronda wykonano już nawierzchnie na odcinku ulicy Północnej oraz na alei Piłsudskiego – od strony ulicy Krakowskiej w kierunku ulicy Pszczyńskiej – a także ciągi pieszo-rowerowe wzdłuż ulicy Północnej i alei Piłsudskiego. Wybudowano również oświetlenie w rejonie wykonanych ciągów pieszo-rowerowych.

„Obecnie na ukończeniu są prace związane z przebudową wodociągu fi 400mm w rejonie tarczy ronda. Zakończono prace przy przebudowie ciepłociągu pod ulicą Graniczną i budowie kanalizacji deszczowej w rejonie ronda. Trwają prace brukarskie na alei Piłsudskiego oraz ulicy Granicznej” – wyjaśnia naczelnik.

fot. Marek Wróbel

A to oznacza, jak podkreślają miejscy urzędnicy, że prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem. Jednocześnie prowadzone są prace związane z wykonywaniem warstw konstrukcyjnych pod nawierzchnię drogi.

Przypomnijmy, że na alei Piłsudskiego zaprojektowano rondo turbinowe. Wokół wyspy zbudowany będzie pierścień o szerokości od 1,0 m do 5,5 m. Nawierzchnia pierścienia wykonana będzie z kostki granitowej. Na wlocie ulicy Granicznej i ulicy Północnej zaprojektowano dodatkowe pasy do prawoskrętu. Na wszystkich wlotach zostały wyznaczone przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe oraz zapewniony układ komunikacyjny dla pieszych czy rowerzystów w postaci chodników oraz ścieżek rowerowych odsuniętych od krawędzi jezdni.

Budowa jest dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawniej Fundusz Dróg Samorządowych) oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. (źródło: Dwumiesięcznik Informacyjny „Jastrząb”)

  1. To że prace trwają od kilku lat odczuwa każdy mieszkaniec Naszego miasta. Może najwyższy czas aby Pani Prezydent zamiast chwalić się zgodnością z harmonogramem podała jakieś konkretne daty otwarcia ronda, wiaduktu oraz całej infrastruktury. Wstyd, żeby przez półtora kadencji Pani Prezydent i jej zastępcy nie potrafili ogarnąć jednego wiaduktu, który od ponad 5 lat ma ograniczenia ruchowe.

  2. Urzędniczy bełkot. Nigdzie w tekście nie jest podane kiedy ” zgodnie z harmonogramem” zostanie oddana do użytku al. Piłsudzkiego. A dla nas mieszkańców-kierowców to jest najważniejsze.

  3. Ręce opadają. Najwyższy most świata we Francji 343m wysokości budowali zaledwie 3 lata a tu babranie się z mosteczkiem tyle lat idzie zgodnie z planem. Nie wiem. za mam płakać czy się śmiać….

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry