Wicemistrzowie Królowej Sportu!

Łukasz Urbanek w drodze po śląskie srebro

W niedzielę w Spale odbyły się lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Województwa Śląskiego seniorów oraz juniorów do lat dwudziestu i osiemnastu. W zawodach wystąpiło czterech reprezentantów TL Athletics Jastrzębie: Łukasz Urbanek (bieg na 200 m U20 i bieg na 60 m U20), Dawid Wiśniewski (trójskok i skok w dal), Kamil Przybyła (bieg na 600 m U18) i Piotr Wala (bieg na 600 m U18). Nasza ekipa zakończyła imprezę z trzema srebrnymi medalami, na które złożyły się wicemistrzostwa Urbanka i Przybyły!

Spośród ekipy trenera Jakuba Staśkiewicza najlepszy występ zanotował nasz faworyt do medali Łukasz Urbanek, który w obu swoich konkurencjach wywalczył wicemistrzostwo Śląska. W biegu na 60 m Urbanek zanotował czas kwalifikacji 7.09 s, natomiast w finale A poprawił ten rezultat o kolejny ułamek sekundy (7.04 s), za sprawą czego pobił życiówkę i zdobył srebrny medal. Lepszy od sprintera z Kończyc był tylko Michał Kuligowski (RMKS Rybnik) z wynikiem 6.96 s. Podium uzupełnił Tomasz Szczechowski (Victoria Racibórz) z czasem 7.07 s.

Drugi ze srebrnych medali Łukasz Urbanek wywalczył w biegu na 200 m, gdzie osiągnął czas 22.85 s (także rekord życiowy), ustępując jedynie wspomnianemu Kuligowskiemu (22.71 s). Brąz przypadł Wiktorowi Cyganowi z AZS AWF Katowice (23.16 s). Dodajmy, że podopieczny Staśkiewicza rywalizował w najmocniejszym z czterech biegów, spośród którego wyłonione zostało całe podium konkurencji.

Trzeci z medali dla TL Athletics był dziełem Kamila Przybyły, który stanął na drugim stopniu śląskiego podium w biegu na 600 m juniorów do lat osiemnastu. Przybyła dokonał tego ustanawiając swój rekord życiowy na poziomie 1:29.50. Dodajmy, że w tej konkurencji najszybszy był Adam Wąchała z KKL Kielce, ale jego wynik siłą rzeczy nie zaliczał się do mistrzostw naszego regionu. Tym samym złoto przypadło Radosławowi Bartłomiejczykowi (Budowlani Częstochowa), a brąz Pawłowi Kuźmińskiemu (Victoria Racibórz).

Pozostali dwaj nasi lekkoatleci zdołali uplasować się w czołowych dziesiątkach województwa. Podopieczny trenera Krystiana Ciemały Dawid Wiśniewski zajął siódmą lokatę w trójskoku open i czwarte w U20 (12.44 m) oraz czternaste miejsce w skoku w dal open i siódme w U20 (5.66 m). Natomiast startujący wespół z Przybyłą w biegu na 600 m Piotr Wala finiszował na siódmej pozycji z czasem 1.33.18 (rekord życiowy).

Źródło: domtel-sport.pl, Facebook / TL Athletics