Wiceprezydent: “Niestabilna gospodarka, szalejąca inflacja…”

„Co z darmową komunikacją dla wszystkich mieszkańców?” – pytał niedawno radny Andrzej Matusiak.

„W czasie kampanii prezydenckiej w 2014 roku obiecała Pani darmową komunikację dla wszystkich mieszkańców Jastrzębia-Zdroju. Mówiła Pani, że jeśli podejmie się jakiś zadań, to je zrealizuje. W 2015 roku twierdziła Pani, że przez zamieszanie z umową z przewoźnikiem najwcześniej można to wprowadzić w 2016/2017 roku. Mamy już 2021 rok i pytam się, gdzie jest darmowa komunikacja dla mieszkańców?” – mogliśmy przeczytać w interpelacji.

Co na to włodarze miasta?

„Komunikacja za zero złotych jest wdrażana dla poszczególnych grup mieszkańców tylko dlatego, że w 2015 roku radni, głównie z PiS, nie przegłosowali wystąpienia miasta z MZK. Tylko wtedy byt korzystny czas na szybkie wdrożenie projektu. Obecna sytuacja rynkowa w kraju jest zupełnie inna niż 5 lat temu. Jak Pan zauważył z roku na rok oplata do MZK wzrasta. W 2015 roku wynosiła ponad 12 mln zł, a w 2022 wzrośnie do 20 mln. Powoduje to niestabilna gospodarka, szalejąca inflacja, galopujące ceny paliw, energii, gazu i płacy minimalnej. Od 2017 roku funkcjonuje komunikacja za zero złotych dla dzieci i młodzieży. Naszego pomysłu na bezpłatną komunikację nie porzucamy. Na bieżąco monitorujemy sytuację na rynku, tak by wprowadzić ją w jak najkorzystniejszym dla miasta i mieszkańców momencie” – odpowiada wiceprezydent Roman Foksowicz.

 1. Czy dobrze czytam?
  ” ….„Komunikacja za zero złotych jest wdrażana dla poszczególnych grup mieszkańców tylko dlatego, że w 2015 roku radni, głównie z PiS, nie przegłosowali wystąpienia miasta z MZK. Tylko wtedy byt korzystny czas na szybkie wdrożenie projektu…. ”
  A radny Matusiak to jaka partyjka? Nie przypadkiem PiS?
  Czyli tu tak głosuje a tu tak chce?
  Niech się pan radny wypowie co w końcu chce. Bo beczy jak małe dziecko o lizaka a jak go dostaje to już go nie chce.

 2. “Za darmo” to można po pysku dostać…
  Ceny biletów obniżyć do 2zł (1zł ulgowy). I bez tych bzdetów z kartami na doładowanie!
  Menele nie będą się grzać i smrodzić, a przy rosnących cenach paliw coraz więcej osób przejdzie wtedy z auta na komunikację miejską…
  Ale to oczywiście nierealne… 😩

  1. Matusiak to dba o zażydzony stołek na wiejskiej. Jego pytanie to nic innego, jak pokazanie się ,że on “interesuje się” sprawami jastrzębian. Co do cen biletów, to w porządku. Ale życzyłbym sobie zero morgelonów w autobusie. Szmata na twarzy nie chroni nikogo, utrudnia oddychanie – po prostu każdy kto zakłada kaganiec, robi z siebie głupka.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?