Więcej ślubów cywilnych niż kościelnych

W 2021 roku w Jastrzębiu-Zdroju urodziło się 1053 dzieci. Jakie imiona wybrali im rodzice?

fot. pixabay

Wśród męskich imion największą popularnością cieszyły się Jakub i Antoni. Każde z nich nosić będzie 27 chłopców. Na trzecim miejscu tego zestawienia uplasował się Szymon. Prócz nich popularnością cieszyły się takie imiona jak Stanisław, Franciszek, Mikołaj, Wojciech, Aleksander, Filip, Tymoteusz, Igor i Maksymilian.

Rodzice dziewczynek najczęściej wybierali Zuzannę. Takim imieniem szczycić się będzie 30 jastrzębianek. Na świecie powitaliśmy również 20 dzieci o imieniu Lena oraz 19 Zofii. Do popularnych imion w 2021 roku należała Pola, Alicja, Julia, Anna czy Nadia.

Główne trendy zostały zatem zachowane. Pierwsza trójka chłopięcych imion nie zmieniła się w porównaniu z ubiegłym rokiem. W przypadku dziewczynek Zofia zastąpiła na „podium” Julię.

W Jastrzębiu-Zdroju w 2021 roku zawarto więcej małżeństw niż w roku ubiegłym. Na ślubnym kobiercu stanęło 330 par, podczas gdy w 2020 roku – 282. W minionym roku 133 śluby zawarto w kościele, a przed kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego – 197. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Więcej ślubów cywilnych niż kościelnych”

 1. Jeśli młodzi nie błądzą i są chrześcijanami, to żyją w grzechu…
  “Ślub” cywilny to umowa panstwowa z papierkiem, którym generalnie można sobie… wiadomo co podetrzeć (potrzebna przy innych czynnościach urzędniczych).
  Tylko przed Bogiem jest ważne małżeństwo.
  Inna rzecz, że przez operację c-19 (i durne obostrzenia) wiele par przekłada ślub na “potem”…

  1. Brałem ślub w zeszłym roku i nie było żadnych ‘durnych’ obostrzeń. Może jakieś abstrakcyjne limity 150 osób niezaszczepionych ale ciężko znaleźć aż tylu foliarzy. Umierają na bieżąco.
   No to chyba jednak ten papierek z urzędu nie nadaje się do podcierania dupy bo jest twardy i śliski. Gorzej, jak przyjdziesz po pińcetplus, bobasekplus, mieszkankoplus i paliwoplus to nagle dokumenty urzędowe wypachnione.
   Przed Bogiem to ty sobie możesz być kim chcesz ale żyjesz między ludźmi a nie wyimaginowanymi postaciami więc musisz się dostosować do życia w społeczności.

   1. Odpowiedz sobie na proste pytanie, komu służysz: Bogu czy mamonie?
    Na razie jesteś w czarnej d… i nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy…

   1. Przeczytaj jeszcze raz, ze zrozumieniem, co napisałem…
    Małżeństwo jest nierozerwalne (poza wyjątkami ustalonymi przez Chrystusa). Niby jesteśmy społeczeństwem chrześcijańskim, ale pojęcia większość nie ma, co to oznacza… na czym żeruje szeroko pojęty satanizm (wraz z tzw. ateistami, również nieświadomymi tych zależności). Inny temat.

    1. Nie ma co tłumaczyć komuś kto z gęby robi d..xx..e. W tych czasach nie wiedzą co to danie słowa i przyrzeczenie. Ślub kościelny tylko dla normalnych ludzi, bo taki tylko w urzędzie to jak umowa na telefon. Dwa lata i paapaa.

    2. cytat:”…Małżeństwo jest nierozerwalne (poza wyjątkami ustalonymi przez Chrystusa)….”
     No chyba, że ma się wujka bardzo ważnego na świeczniku i zna się z purpuratami, to się dostaje bardzo szybko to “Chrystusowe unieważnienie”… Im więcej kasy, lub bliżej camorry ordoiuris można szybko taki papierek uzyskać, a reszta żyje “w grzechu”. Słynne nazwiska nic ci nie mówią @martwicoumysłowa? rzeczywiście oni akurat mieli prawo do unieważnienia? A ta matka katowana przez pijaka, czy zdradzana z każdą sukienką? Ona gorsza? Aha, nie ma tyle kasy, i nie zna kaczki…
     BZDURY!!!
     A może wystarczy 3 razy powiedzieć: “rozwodzę się” – i po kłopocie!?
     Można jeszcze współmałżonka potraktować nożem, siekierą, kwasem…
     Brawo młodzi. Za naszych czasów nie mieliśmy takich cohones! Kto chce – ok. Ale nie przymuszać.

     1. No to Rysiek dałeś do pieca.Małżeństwo to jedyny sakrament ,który małżonkowie udzielają sami sobie. O czym ty mówisz? O papierach jakichś ,urzędnikach,wujkach ?Złożyłeś przysięgę i tego nie da się cofnąć .Tak jak nie można czegoś od zobaczyć ,cofnąć czasu itd. Dalszego wpisu nie sensu komentować,bo to mniej więcej taki sam poziom.

      1. Piszę o obowiązującym prawnie w kk unieważnieniu małżeństwa. Nie słyszałeś o tym? Muszę cytować znane nazwiska? Bratanica wujka z Nowogrodzkiej, znani aktorzy polscy… To są te wyjątki o których pisał @tosemja? A nawet jeśli nie, to ile znasz unieważnień sakramentu małżeństwa u normalnych ludzi?
       Jak zwykle są równi i równiejsi. Powiedz to pani Marcie K. z Gdańska córce byłego “wielkiego Polaka”…

      2. Marksista nie potrafi odlowiedzieć na temat. Ja napisałem o zasadach wskazanych nam przez samego Boga, a ten wyskakuje z machlojami biskupów, którzy za pieniądze zrobią prawie każdą niegodziwość. Ot taki skutek prania mózgownicy mediami urbana i jemu podobnych…

       1. Cyt. “z machlojami biskupów, którzy za pieniądze zrobią prawie każdą niegodziwość…”
        Ci niegodziwcy to przewodnicy i generałowie chrześcijan. Oni są wzorem, wybrańcami, następcami ewangelistów i apostołów…
        Gratuluję wzorców. Sam ich oceniłeś… martwicoumysłowa@tosemja

         1. To im służysz, a wydaje ci się ze robisz to dla swojego Boga. Służysz ich interesom, mamonie, pałacom, zaszczytom i pełnemu brzuchowi. Szkoda mi cię, chociaż może i nie szkoda… Obudzisz się i tak z ręką w nocniku. Ogarnij się, zacznij myśleć… Sorry, ty jesteś przecież martwicąumysłową… Więc tkwij dalej w swoim zadufaniu, wściekłości na ludzi, zawiści, pychy, głupoty…

  2. A słyszałeś o czymś takim jak Konkordat ma…e umowa państwa z kościołem, ślub kościelny traktowany jest jak państwowy (cywilny)to dlaczego kościół cywilnego nie traktuje jak kościelnego?.JUŻ CI TŁUMACZĘ BO KASA CZAENEMU NIEWPŁYWA I OTO CHODZI I NIC WIĘCEJ.

   1. Ty tylko prowokujesz czy uważasz tak na prawdę…?
    Trzeba wybrać, komu się będzie służyć. Obyś w porę to zrozumiał.

  3. A wiesz,że upominanie,wytykanie błędów,naprzykrza je i ciągłe czepianie się do wszystkiego jest skrajnie niechrześcijańskie?Siedzisz sobie mały człowieczku z przerośniętym ego za tym swoim monitorem i ciągłe do wszystkiego się czepiasz.Kto ci dał do tego prawo?kim ty jesteś?Uważasz się za lepszego od innych a to grzech pychy.A pycha zawsze kroczy przed upadkiem.Myśłę,że większość czytających twoje żałosne komentarze ,współczuję ci.

   1. “skrajnie niechrześcijańskie” – to się ekspeet znalazł…
    I nie bądź taki pewny tej swojej “większości”, bo prawdziwa większość nie wypowiada się widząc masę lewackiwgo postępactwa.
    Wypowiadać może się każdy. Pewnie marzy ci się cenzura i segregacja…? Spokojnie, wszystko przed nami, mamy przy korycie prawie same czerwone ryje…

    1. Cyt. “… Pewnie marzy ci się cenzura i segregacja…?…”
     Cenzura i segregacja to twoja domena. Ty segregujesz i negujesz ludzi o odmiennych poglądach, religii lub jej braku, innej orientacji, preferencjach, kolorze, kulturze. To ty jesteś martwicąumyslową@tosemja. Masz już swoją łatkę pożytecznego idiotę…

     1. 😩
      Nie będę tego komentował, marksisto. Bo mój komentarz by się wtedy nie ukazał.
      Oby dobry Bóg rozjaśnił ci trochę pod tą zrysiowana kopułą…
      Wszystko w jego rękach…

      1. Co, prawda w oczka kole?
       Jak się grzeszki wypomni, to deszczyk pada?
       Żałosny człowieczku przepełniony pychą i faszyzmem?

 2. Popieram. Ważne, że małżonkowie dobrze ze sobą żyją. Mogą mieć ślub kościelny, nie będą umieli razem żyć i rozwód. I co id da ślub kościelny? Nic.

  1. Gdybym się dowiedział że mój ślub kościelny zawarty w zeszłym roku jest nieważny to bym machnął ręką. Ważne, że rodzina przyszła na wesele i dała pieniądze, czego by nie było gdybyśmy mieli tylko cywilny.
   Pozdrawiam

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis