Wiosną brudy wychodzą na wierzch…

„Wciąż zdarzają się przypadki porzucania śmieci w jarach czy lasach. Tymczasem darmowo można oddać je w punktach PSZOK” – zauważają magistraccy urzędnicy.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

„Taki widok zastali w jarze między ulicą Opolską a Wrocławską pracownicy Jastrzębskiego Zakładu Komunalnego. Meble, plastikowe śmieci, odpady wielkogabarytowe zostały wyrzucone na trawę, a następnie zamaskowane gałęziami.

Absurd tej sytuacji polega na tym, że odpady wielkogabarytowe można za darmo oddać w punkcie PSZOK” – czytamy na stronie magistratu.

Prowadzący: Przedsiębiorstwo Spedycyjno-Transportowe „TRANSGÓR” S.A.

ul. Jankowicka 9, 44-200 Rybnik

ODDZIAŁ SZEROKA

ul. Norwida 34

44-268 Jastrzębie-Zdrój tel. (32) 474 07 53

(w pobliżu Schroniska dla zwierząt i Zakładu Karnego)

Godziny otwarcia

W okresie letnim (od 1 kwietnia do 30 listopada):

᠆ poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki 7:30-17:00

᠆ soboty 8:00-12:00

W okresie zimowym (od 1 grudnia do 31 marca):

᠆ poniedziałki 10:00-17:00

᠆ wtorki, czwartki, piątki 7:30-15:00

᠆ soboty 8:00-12:00

W środy punkt jest nieczynny.

Do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przyjmowane są odpady komunalne powstające na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój na nieruchomościach zamieszkałych (w gospodarstwach domowych) i niezamieszkałych, dostarczane przez właściciela nieruchomości lub osoby działające w jego imieniu.

Przekazujący odpady zobowiązany jest:

– okazać kartę PSZOK – w przypadku oddawania odpadów pochodzących z nieruchomości zamieszkałej,

– złożyć pisemne oświadczenie o pochodzeniu odpadów, pisemne upoważnienie nadane przez właściciela nieruchomości, a także przedłożyć do wglądu pracownika PSZOK dokument potwierdzający tożsamość – w przypadku oddawania odpadów pochodzących z nieruchomości niezamieszkałej. (źródło/fot.: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Cztery godziny dziennie, za cztery tysiące zł. miesięcznie zgodzę się na robienie porządków za brudasów którzy nie szanują zieleni, nie szanują pracy innych ludzi dbających o porządek tego miasta.

  2. Złożyć wniosek o wydanie karty, opisać śmieci, złożyć oświadczenie, pobrać kartę, odebrać zaświadczenie, oddać kartę i zaświadczenie zapłacić w czynszu za śmieci. Nie dziwię się, że jastrzębskie buraki wyrzucają wszystko gdzie popadnie.

  3. Po zimie znowu wsiadłem na rower i co moje oczy ujrzały to co śnieg przykrywał aż żal patrzeć jak nasze miasto tonie w śmieciach,w UM z okna za dużo naszego miasta nie widać …

  4. Cała buchalteria z załatwianiem oddania śmieci i wcale nie za darmo! Każdy mieszkaniec miesięcznie przy czynszu płaci za śmieci, poza tym “Karta PSZOK” też kosztuje, a dodatkowo trzeba jeszcze pisać oświadczenia, upoważnienia itp. Dodatkowo niektóre Spółdzielnie Mieszkaniowe jak np. Jasmos pozamykały śmietniki, więc nie ma co się dziwić, że miasto jest zaśmiecone i jeśli tak dalej będzie, to nie ma co liczyć na poprawę.

  5. Odpady wyrzucają firmy, gdyż one muszą płacić wg ilości odpadów. Niestety nikt nie kontroluje firm. Nikt się nie dziwi , że dana firma nie ma w kosztach faktur za ofiary, gdy jeden rzut oka wystarczy, żeby stwierdzić, że muszą mieć odpady. Mniejsze ilości spalają w piecach, a pozostałe do lasu. Takie mamy przepisy….

  6. Najwięcej brudów w Jastrzębiu zostawiają po sobie właściciele piesków,niech miasto wprowadzi z powrotem podatek od zwierząt i zatrudni sprzątaczy skoro właściciele udają że to nie ich pupil zwalił kloca

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych,
aktualizacja mapy zasadniczej,
inwentaryzacja powykonawcza budynków i przyłączy,
wytyczenie budynków,
podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny