Wkrótce KFC w Jastrzębiu-Zdroju?

„Restauracja jednej ze znanych sieci typu ‘fast food’ w Jastrzębiu-Zdroju?!” – zapytaliśmy „naszych kochanych” urzędników.

Co dalej z budową restauracji (właściwie to już tajemnica poliszynela, że chodzi o KFC) w naszym mieście?

Magistrat odpowiedział: „Trwają prace nad zmianą w miejscowym planie zagospodarowania terenu położonego przy skrzyżowaniu al. Józefa Piłsudskiego i ul. Arki Bożka – w okolicy Ronda Centralnego. Potencjalny inwestor rozważa możliwość budowy tam lokalu gastronomicznego. Obecnie ten teren został zakwalifikowany jako ‘teren zielony’, zaś zaproponowane zmiany będą dotyczyć prowadzenia działalności usługowej. Stosowny projekt uchwały przedstawiono radnym Rady Miasta, którzy przyjęli go podczas ostatniej sesji”.

Minęło dobrze ponad pół roku, a po wspomnianej restauracji „ani widu, ani słychu”. Czyżby inwestor postanowił przenieść się do innego miasta? A może w ogóle zrezygnował z tego przedsięwzięcia? „Wciąż trwają prace nad planem zagospodarowania przestrzennego. Obecnie czekamy, aż wpłynie projekt planu, potem będzie wysyłany do uzgodnień, a pod koniec roku wyłożony do publicznego wglądu. Do dość długa procedura” – dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta w Jastrzębiu-Zdroju.

No tak, ale to było… trzy lata temu…

Co dalej z budową restauracji (właściwie to już tajemnica poliszynela, że chodzi o KFC) w naszym mieście?

„Miasto wydało pozwolenie na rozbudowę Gwarka i budowę dodatkowego obiektu. Pozwolenie na budowę ważne jest przez 3 lata” – odpowiada nieco enigmatycznie jastrzębski magistrat.

Czyżby ten „dodatkowy obiekt” to właśnie nowa restauracja w Jastrzębiu-Zdroju? Jak myślicie, drodzy Czytelnicy?

 1. Faktycznie wydarzenie na skalę światową. Powstanie KFC w Jastrzębiu!!!!! Mnie to loto i powiewa. To miasto jest osadą upadającą, tu nawet w galerii na głowenj ulicy nie ma nawet sklepów. PO Tesco utworzyli Stokrotę. Makabra w tym mieście, takie Żory przyciągają przedsiębiorców a u nas nigdy ich nie bedzie tylko górnicy i ich biurowce rozbuchane do granic możliwości.

  1. Pani prezydent zrobiła piękny own dwi niepotrzebne ulice itp Autostrada pod nosem a tu ani pies z kulawą nogą nie zajrzy tak urzędasy odstraszają inwestorów

 2. W tym zadupiu nigdy nic nie powstanie. Miało być Centrum, kolej itd. zresztą szkoda gadać i denerwować się. Wszystkie miasta wokół się rozwijają, nawet wioski a tu nic.

 3. Co się dziwicie, że to było blokowane tyle lat, jak większość pracowników w JASTRZĘBSKIM UM, to mieszkańcy SWD i Rybnika. Wiadomym jest, że takie inwestycje będą opóźniane przez “nie-jastrzębskich” pracowników UM. Nie zdziwie się jak właściciel KFC wkońcu się wkurzy i wybuduje to w Wodzisławiu lub Rybniku.
  Dalej zatrudniajmy obcych w naszym UM, to nic tu nie powstanie.

 4. Dżordż Lowerboj

  Po co robicie ludziom wodę z mózgów?

  Przecież to nie żadna restauracja, tylko kolejny fast food, bez którego zresztą i tak zbyt wielu z nadwagą spaceruje po tej upadającej osadzie górniczej.

 5. "drogi Czytelnik"

  Nie musimy myśleć , my wiemy od dawna na 100% że właśnie u góry w Gwarku będzie KFC a zjazd do niego jest już budowany z al.Piłsudskiego, ot i cała gilozofia.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

WordPress Lightbox Plugin
Przewiń do góry