Wkrótce KFC w Jastrzębiu-Zdroju?

„Restauracja jednej ze znanych sieci typu ‘fast food’ w Jastrzębiu-Zdroju?!” – zapytaliśmy „naszych kochanych” urzędników.

Co dalej z budową restauracji (właściwie to już tajemnica poliszynela, że chodzi o KFC) w naszym mieście?

Magistrat odpowiedział: „Trwają prace nad zmianą w miejscowym planie zagospodarowania terenu położonego przy skrzyżowaniu al. Józefa Piłsudskiego i ul. Arki Bożka – w okolicy Ronda Centralnego. Potencjalny inwestor rozważa możliwość budowy tam lokalu gastronomicznego. Obecnie ten teren został zakwalifikowany jako ‘teren zielony’, zaś zaproponowane zmiany będą dotyczyć prowadzenia działalności usługowej. Stosowny projekt uchwały przedstawiono radnym Rady Miasta, którzy przyjęli go podczas ostatniej sesji”.

Minęło dobrze ponad pół roku, a po wspomnianej restauracji „ani widu, ani słychu”. Czyżby inwestor postanowił przenieść się do innego miasta? A może w ogóle zrezygnował z tego przedsięwzięcia? „Wciąż trwają prace nad planem zagospodarowania przestrzennego. Obecnie czekamy, aż wpłynie projekt planu, potem będzie wysyłany do uzgodnień, a pod koniec roku wyłożony do publicznego wglądu. Do dość długa procedura” – dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta w Jastrzębiu-Zdroju.

No tak, ale to było… trzy lata temu…

Co dalej z budową restauracji (właściwie to już tajemnica poliszynela, że chodzi o KFC) w naszym mieście?

„Miasto wydało pozwolenie na rozbudowę Gwarka i budowę dodatkowego obiektu. Pozwolenie na budowę ważne jest przez 3 lata” – odpowiada nieco enigmatycznie jastrzębski magistrat.

Czyżby ten „dodatkowy obiekt” to właśnie nowa restauracja w Jastrzębiu-Zdroju? Jak myślicie, drodzy Czytelnicy?

 1. Witam tu Adam anonim. Co to za miasto? Nic tu nie pasuje Bo mialo powstac Tam gdzie leza Pawlowice. MA prezydenta(ke) a nie powinno Bo nie MA stu tys. obywateli. A dlaczego ich nie ma? Bo oddalo Pawlowice do Pszczyny z 10 000 ludzi I kopalnia w ktorej pracuje 6 500 ludzi Pniowek sie nazywa. Choc naleza do powiatu Pszczyny to korzystaja tylko z komunikacji Jastrzebskiej. No tak pieniadze z JSW to TAK a podatki do Pszczyny… Dalej… Zebrzydowice to powiat NASZ czy Cieszyn… tez chojna komunikacja a z kad… Oczywiscie…Tak to wyjezdzaja pieniazki z miasta najbogatrzego w kraju a wlodaze mowia ze nie MA na nic… Miasto potrzebuje dzwigow serca I rozwoju Bo… Prypec… Zobaczmy tylko jedna ulice Wielkopolska – to tylko 5 budynkow I 8 000 ludzi szok!!! W Polsce jest 186 miast od 5 – 10.000 mieszkancow. Kudowa, kolbuszowa, lwowek Slaski, szklarska Poreba Miedzyzdroje, Szczyrk Karpacz Swieradow – znasz je? To niektore z nich… Co Maja robic ci ludzie? Jada do… Rybnika na zakupy I do kina Bo Tam chociaz zostawia auto w garazu na 5 pietrze w centrum miasta (o braku drogowskazu do naszego miasta juz do Was wyslalem prosbe) U Nas nawet 5gwiazdkowy 13 pietrowy hotel Sie nie ostal obok Hali I lodowiska – kto go pamieta? Mlodziez Na pewno nie wie ze Taki istnial. Co u Nas sie oplaca? Co tu robic po 18 tej? Wyjechac tak Jak ja i powracac zeby odwiedzic rodzinke jeszcze w bloku albo niestety juz tylko na GORCE NA RUPTAWIE? WSTYD ze prawie nikt nie wie skad jest PRYMAT ZENADA dla pani Gesler.Szkoda ze odeszlo tyle pokolen od 60 tych LAT 20 wieku ktorzy marzyli o pieknym rodzinnym miescie….. Pomysl… Mysmy zjechali tu z Podlasia, Nas od morza przywial wiatr, z Dolnego Slaska grupa nasza, My spod Bedzina My spod Tatr… NIEPOPRAWNY OPTYMISTA A. G. Wieden pozdrawiam

 2. Faktycznie wydarzenie na skalę światową. Powstanie KFC w Jastrzębiu!!!!! Mnie to loto i powiewa. To miasto jest osadą upadającą, tu nawet w galerii na głowenj ulicy nie ma nawet sklepów. PO Tesco utworzyli Stokrotę. Makabra w tym mieście, takie Żory przyciągają przedsiębiorców a u nas nigdy ich nie bedzie tylko górnicy i ich biurowce rozbuchane do granic możliwości.

  1. Pani prezydent zrobiła piękny own dwi niepotrzebne ulice itp Autostrada pod nosem a tu ani pies z kulawą nogą nie zajrzy tak urzędasy odstraszają inwestorów

 3. W tym zadupiu nigdy nic nie powstanie. Miało być Centrum, kolej itd. zresztą szkoda gadać i denerwować się. Wszystkie miasta wokół się rozwijają, nawet wioski a tu nic.

 4. Co się dziwicie, że to było blokowane tyle lat, jak większość pracowników w JASTRZĘBSKIM UM, to mieszkańcy SWD i Rybnika. Wiadomym jest, że takie inwestycje będą opóźniane przez “nie-jastrzębskich” pracowników UM. Nie zdziwie się jak właściciel KFC wkońcu się wkurzy i wybuduje to w Wodzisławiu lub Rybniku.
  Dalej zatrudniajmy obcych w naszym UM, to nic tu nie powstanie.

 5. Dżordż Lowerboj

  Po co robicie ludziom wodę z mózgów?

  Przecież to nie żadna restauracja, tylko kolejny fast food, bez którego zresztą i tak zbyt wielu z nadwagą spaceruje po tej upadającej osadzie górniczej.

 6. "drogi Czytelnik"

  Nie musimy myśleć , my wiemy od dawna na 100% że właśnie u góry w Gwarku będzie KFC a zjazd do niego jest już budowany z al.Piłsudskiego, ot i cała gilozofia.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny