Wkrótce KFC w Jastrzębiu-Zdroju?

„Restauracja jednej ze znanych sieci typu 'fast food’ w Jastrzębiu-Zdroju?!” – zapytaliśmy „naszych kochanych” urzędników.

Co dalej z budową restauracji (właściwie to już tajemnica poliszynela, że chodzi o KFC) w naszym mieście?

Magistrat odpowiedział: „Trwają prace nad zmianą w miejscowym planie zagospodarowania terenu położonego przy skrzyżowaniu al. Józefa Piłsudskiego i ul. Arki Bożka – w okolicy Ronda Centralnego. Potencjalny inwestor rozważa możliwość budowy tam lokalu gastronomicznego. Obecnie ten teren został zakwalifikowany jako 'teren zielony’, zaś zaproponowane zmiany będą dotyczyć prowadzenia działalności usługowej. Stosowny projekt uchwały przedstawiono radnym Rady Miasta, którzy przyjęli go podczas ostatniej sesji”.

Minęło dobrze ponad pół roku, a po wspomnianej restauracji „ani widu, ani słychu”. Czyżby inwestor postanowił przenieść się do innego miasta? A może w ogóle zrezygnował z tego przedsięwzięcia? „Wciąż trwają prace nad planem zagospodarowania przestrzennego. Obecnie czekamy, aż wpłynie projekt planu, potem będzie wysyłany do uzgodnień, a pod koniec roku wyłożony do publicznego wglądu. Do dość długa procedura” – dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta w Jastrzębiu-Zdroju.

No tak, ale to było… trzy lata temu…

Co dalej z budową restauracji (właściwie to już tajemnica poliszynela, że chodzi o KFC) w naszym mieście?

„Miasto wydało pozwolenie na rozbudowę Gwarka i budowę dodatkowego obiektu. Pozwolenie na budowę ważne jest przez 3 lata” – odpowiada nieco enigmatycznie jastrzębski magistrat.

Czyżby ten „dodatkowy obiekt” to właśnie nowa restauracja w Jastrzębiu-Zdroju? Jak myślicie, drodzy Czytelnicy?

  1. Faktycznie wydarzenie na skalę światową. Powstanie KFC w Jastrzębiu!!!!! Mnie to loto i powiewa. To miasto jest osadą upadającą, tu nawet w galerii na głowenj ulicy nie ma nawet sklepów. PO Tesco utworzyli Stokrotę. Makabra w tym mieście, takie Żory przyciągają przedsiębiorców a u nas nigdy ich nie bedzie tylko górnicy i ich biurowce rozbuchane do granic możliwości.

    1. Pani prezydent zrobiła piękny own dwi niepotrzebne ulice itp Autostrada pod nosem a tu ani pies z kulawą nogą nie zajrzy tak urzędasy odstraszają inwestorów

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry