Wkrótce ruszają rowery miejskie

„Już 1 marca rusza kolejny sezon rowerów miejskich” – cieszą się w jastrzębskim magistracie.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój (archiwum)

126 627,28 km – to trzykrotnie więcej niż obwód kuli ziemskiej, a zarazem dystans, jaki przejechali na miejskich rowerach w ubiegłym roku jastrzębianie. W 2022 roku mamy szansę pobić ten rekord. Nowy sezon rowerów miejskich rusza już z początkiem marca.

„Bardzo się cieszę, że znów możemy oddać w ręce mieszkańców jastrzębskie rowery miejskie. System JASkółka nie bez powodu zawsze cieszył się popularnością. Jestem przekonana, że i w tym sezonie tak będzie” – powiedziała prezydent Anna Hetman.

„Na amatorów rowerów miejskich będą czekać 84 pojazdy na 26 stacjach. Aby z nich skorzystać, wystarczy pobrać specjalną aplikację lub skorzystać z systemu SMS.

Opłaty za korzystanie z rowerów miejskich w tym roku nie zmieniły się. Pierwsze 20 minut jest darmowe. Po ich przejechaniu pobierana jest opłata w wysokości 3 groszy za minutę” – dowiadujemy się.

Sezon rowerów miejskich potrwa do 30 listopada.

Wszystkie szczegóły dotyczące korzystania z rowerów miejskich na stronie internetowej systemu>>> (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Wkrótce ruszają rowery miejskie”

  1. Jastrzębianka

    No i super, że szybciej będą dostępne rowery! Czas pomyśleć o “nowych”/starych rozwiązaniach, bo hulajnogi też przydałyby się w Jastrzębiu! To jest fajna sprawa!

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?