Wkrótce zabraknie lekarzy? Miasto prosi o pomoc!

„Od 1 stycznia 2022 roku Poradnia Dermatologiczna „SANODERM” przy ulicy Wielkopolskiej 2A nie będzie świadczyć usług w ramach NFZ. Jest to jedyna przychodnia w Jastrzębiu-Zdroju, która do tej pory świadczyła takie usługi” – zauważa radny Józef Kubera w swojej interpelacji.

fot. pixabay

Pora na stanowisko włodarzy naszego miasta.

„Ustalono, że przyczyną decyzji jest osiągnięty wiek emerytalny lekarzy dermatologów dotychczas pracujących we wspomnianym podmiocie lekarskim, a także brak innych chętnych do pracy. Ustalono również, że w celu pozyskania lekarzy dermatologów właściciel podmiotu leczniczego zamieszczał ogłoszenia zarówno w siedzibach Izb Lekarskich, jak też periodykach branżowych. Wobec powstałej sytuacji braku fachowych kadr medycznych, podjęto decyzję o likwidacji podmiotu leczniczego, o czym powiadomiono pacjentów za pośrednictwem ogłoszenia zamieszczonego w siedzibie podmiotu” – wyjaśnia Anna Hetman, prezydent Jastrzębia-Zdroju.

„Opisana sytuacja budzi nasze ogromne zaniepokojenie” – przyznaje najważniejsza urzędniczka w mieście – „Dodatkowo potęguje je fakt, że w ostatnim okresie do Urzędu Miasta docierają sygnały związane z odejściem z pracy lekarzy zatrudnionych w różnych poradniach. Powyższe skutkuje permanentnie pogarszającym się dostępem do podstawowych świadczeń zdrowotnych gwarantowanych w ramach ubezpieczenia zdrowotnego”.

„Z uwagi na brak możliwości prawnych i przede wszystkim kierując się dobrem mieszkańców, zwrócono się do instytucji nadrzędnych, w tym Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia, a także konsultantów medycznych, z prośbą o pomoc w rozwiązaniu zgłoszonego w interpelacji problemu” – pada w zapewnieniu.

 1. Przecież covida nie ma pewnie lekarze na urlop wyjechali, pozdrawiam wszystkich niedowiarków, i oby nikt z waszej rodziny nie musiał liczyć na lekarzy

  1. “i oby nikt z waszej rodziny nie musiał liczyć na lekarzy” – też mam taką nadzieję. I priszę o to Boga, bo w skrócie pisząc służby zdrowia już nie ma. Są wyrobnicy systemu. A prawdziwi lekarze są pozbywani prawa wykonywania zawodu (za to że leczą ludzi wbrew horbanowskim zakazom).

 2. Swoją drogą, to ciekawe czy wszystko wiedzący, na wszystkim się znający pan poseł ruszy w tej sprawie choć małym palcem?

 3. Mieszkaniec Jastrzębia

  To jest miasto górnicze po co tu ludzie wykształceni, górnik ważniejszy od lekarza, nauczyciela i prawnika. Brak pielęgniarek, czy w ostatnich latach powstały licea medyczne, przecież kiedyś były. Tworzą szkoły policyjne żeby tłumić strajki.

 4. Lekarze, nauczyciele i sędziowie to chyba najbardzie rozpuszczone grupy zawodowe. Wiecznie im malo i wiecznie niezadowoleni. Zapraszam na kopalnie.

  1. @Mietek: odpiszę ci z pozycji tzw. “adwokata diabła”:
   “górnicy są uważani za bardziej rozpuszczoną grupą zawodową. Wiecznie im mało i wiecznie niezadowoleni. Państwo im dopłaca do upadających spółek (PGG), mają lepsze i wcześniejsze emerytury, dodatkowe urlopy i urlopy przedemerytalne, 14-tki i Barbórki. Wypłaty co rusz “kredkowego”, “karpiowego”, etc. Co chwila pogotowia strajkowe, palenie opon na wiejskiej, marsze pod domy (p)osłów”. Zapraszam na studia prawnicze/lekarskie i zrobienie specjalizacji/doktoratu/aplikacji.”

   Nie znaczy, że to jest moje zdanie na ten temat, ale wysnuwanie takich ocen jest nie do końca prawdziwe i uzasadnione.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?