Wlókł go za samochodem kilkaset metrów

Jak wynika z ustaleń śledczych, w ubiegły poniedziałek około godziny 18.20 w pobliskich Rydułtowach trzej mężczyźni napadli na 19-letniego mieszkańca Pszowa.

fot. KPP Wodzisław Śląski

Mężczyzna wraz ze swoją partnerką wsiadł do samochodu jej znajomego. Ten ostatni pod pretekstem zapalenia papierosa wywiózł parę na jedną z bocznych ulic Rydułtów. W pojeździe znajdowali się jeszcze dwaj inni mężczyźni – znajomi kierowcy. Po wyjściu z auta jeden z nich za pomocą gazu pieprzowego obezwładnił 19-latka, a następnie wsiadł z powrotem do pojazdu, gdzie znajdowała się torba z pieniędzmi ofiary, i odjechał z resztą kompanów.

19-latek próbował jeszcze wyciągnąć torbę z auta, chwytając pas bezpieczeństwa, wskutek czego był holowany kilkaset metrów przez kierującego, który nie zamierzał się zatrzymać.

Wodzisławscy kryminalni zatrzymali dwóch z trójki mężczyzn biorących udział w zdarzeniu. Byli to 21- oraz 22-latek, mieszkańcy powiatu wodzisławskiego. Obaj usłyszeli już zarzuty rozboju z wykorzystaniem niebezpiecznego narzędzia. Sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt. Śledczy poszukują trzeciego ze sprawców. Za to przestępstwo grozi im kara do 12 lat więzienia. (źródło: KPP Wodzisław Śląski)

Wpisy na temat “Wlókł go za samochodem kilkaset metrów”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry