Woda lała się ludziom z sufitu

fot. pixabay

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w czwartek, 13 maja, wieczorem na ulicy Wielkopolskiej.

„Zgłoszenie o zalewanym mieszkaniu na dziesiątym piętrze budynku wielorodzinnego – woda leje się z sufitu. W trakcie przeprowadzonego rozpoznania stwierdzono, że woda kapie z sufitu w kuchni. Przybyli na miejsce pracownicy Pogotowia Awaryjnego otworzyli właz na dach, który zamknięty był na kłódkę. Działania zastępu polegały na wejściu na dach i skontrolowaniu rury spustowej oraz udrożnieniu jej – zalegające liście” – informuje KM PSP w Jastrzębiu-Zdroju.

Do drugiego – na ulicy Poznańskiej.

„W trakcie przeprowadzonego rozpoznania stwierdzono, że w mieszkaniu zgłaszającej w budynku wielorodzinnym, 11-kondygnacyjnym w szachcie (kanał w konstrukcji budynku – przyp. aut.) instalacyjnym pomiędzy kuchnią a łazienką doszło do przecieku z dachu spowodowanego gwałtownymi opadami deszczu. W mieszkaniach znajdujących się w pionie przyległym do szachtu ujawniono uszkodzenia sufitów i ścian wskutek działania wody. Na dachu budynku stwierdzono brak odpływu wody deszczowej w wyniku zatkania bądź uszkodzenia rury. Podjęto próbę udrożnienia spiralą – brak możliwości. Z zagłębienia dachu wybrano wodę ręcznie, minimalizując zalewanie mieszkań w pionie. Opady deszczu ustały” – czytamy w „strażackim” meldunku.

  1. Gość z pogotowia – naucz się czytać ze zrozumieniem , a po druugie twoja postawa do interwencji jest żałosna . Napisz prawdę jak było.

  2. Hahaha to powinni przed zimą czyścić. Spółdzielnie grubą kasę za czynsze biorą a takie sprawy zawalają. Dobrze że nie mieszkam już w bloku.

      1. Jak takie coś można nazwać pogotowiem ? Jeździ taki dwa razy. Nie naprawił za pierwszym ani za drugim . Dramat !

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny