“Wolna niedziela to luksus nie tylko bogatych”

Jak już pisaliśmy, w piątek, 3 września, w Jastrzębiu-Zdroju uroczyście świętowano 41. rocznicę podpisania Porozumienia Jastrzębskiego oraz powstania NSZZ „Solidarność”.

fot. pixabay

Tego dnia tradycyjnie odbyła się msza święta w kościele NMP Matki Kościoła. Metropolita katowicki, arcybiskup Wiktor Skworc, w swojej homilii zwracał uwagę na wagę historycznego porozumienia, które stało się fundamentem przeprowadzonych reform i wartości, jakie przyniosło dla polskich rodzin. Wyraził także dezaprobatę wobec omijania przepisów o niedzielach wolnych od prac niekoniecznych.

„Czyż odpoczynek niedzielny nie służy odkrywaniu własnej tożsamości, budowaniu wspólnoty?” – pytał kościelny hierarcha – „Czy nie jest inwestycją w dzieci, które w niedzielę mają prawo do obecności mamy i taty?”

Dodał, że niedziela wolna od pracy to nie luksus gwarantowany bogatym, a sprawiedliwe prawo należne wszystkim.

„Zbierajcie podpisy, piszcie petycje i listy poparcia adresowane do marszałka Sejmu, posłów i senatorów, którzy was w parlamencie reprezentują, aby projekt ustawy o zmianie ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę – druk złożony w sejmie ma numer 1446 – żeby ten projekt jak najszybciej procedowano w celu uszczelnienia luk prawnych tejże ustawy”. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat ““Wolna niedziela to luksus nie tylko bogatych””

  1. pan metropolita niech spojrzy z dezaprobotą na ksiezy i biskupow pedofili bo to HANBA i dno , niech odczepi sie od pracujacych uczciwie ludzi

    1. Ludzie są tak zakręcenie w tych czasach, że pracowali by 40 dni w miesiącu a i tak było by mało.
      Na nic nie mają czasu, a tak naprawdę zajmują się pierdołami. Wyścig szczurów i nic więcej. Ci drugi to większy “burżuj” a słoma z butów wystaje.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis