WOŚP: “Pomagać z głową!”

Już w niedzielę, 31 stycznia, odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Także w Jastrzębiu-Zdroju zagra orkiestra Jurka Owsiaka. Trwają ostatnie przygotowania do tego wydarzenia, które odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Chodzi o to, aby pomagać z głową!

fot. archiwum

Niedawno w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego odbyło się zebranie sztabu WOŚP. Zapadły ostateczne decyzje i podjęto ostatnie przygotowania do niedzielnego finału. Wolontariusze składali kartonowe puszki, do których będą wrzucane datki.

W najbliższą niedzielę od godziny 6.00 w „Korfantym” będą wydawane identyfikatory i puszki dla wolontariuszy. Osoby pełnoletnie, a w przypadku osób młodszych – wraz z opiekunami, wyruszą w miasto. Jednym z ciekawych akcentów jastrzębskiego WOŚP będzie charytatywny rajd turystyczno-nawigacyjny dla samochodów zabytkowych i wszystkich innych. Start spod Zespołu Szkół Nr 2 w godzinach 11.00-13.00, rejestracja na profilu FB: Rajd Czarny Jastrząb III – WOŚP. Rajd polega na przejechaniu 25 km trasy, na której będą umieszczone zagadki i rebusy na temat polskiej muzyki, filmów oraz seriali. Jest to chyba jedyny rodzaj zabawy, na który można pozwolić sobie w czasie epidemii. Dochód w całości będzie wrzucony do puszki WOŚP.

W tym roku będzie to finał inny niż dotychczasowe. Przede wszystkim narzucony zostanie reżim sanitarny. Nie będzie sceny z zespołami, która zawsze znajdowała się przed Miejskim Ośrodkiem Kultury. Jej rolę, chociaż w ograniczonym zakresie, przejmie sala kinowa w ZS Nr 2, na której wystąpi młodzież z jastrzębskich szkół. Koncert będzie transmitowany na profilu FB szkoły oraz WOŚP Jastrzębie-Zdrój. Również za pośrednictwem tych mediów społecznościowych będzie można podejrzeć pracę sztabu w ciągu całego dnia. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “WOŚP: “Pomagać z głową!””

 1. Przecież tu o to chodzi żeby się p.xxxnz…ć gdzie się da i za nic nie odpowiadać. Legalnie wyskrobać i po problemie. A młodzież tą głupotę szybko podchwytuje i daje się manipulować.

  1. Dobrze napisałeś chodż az tyłkami na prawo i lewo a później dziecko przeszkoda i trzeba zabić. A Owsiak to niech się zdacyduje czy zbiera na ratowanie dzieci czy popiera zabijanie bo to jakaś schizofrenia.

 2. Wielkie dzięki dla młodych ludzi, którzy kwestowali w naszym mieście WOŚP. Krytykanci cieszcie się zdrowiem, bo jak ktoś zachoruje z Waszych dzieci lub rodziny to zobaczycie w szpitalach ile sprzętu zakupiła Fundacja i dlatego służba zdrowia jeszcze jako-tako funkcjonuje. Dlatego wspieram od 29 lat Orkiestrę Jurka i czynił to będę nadal. Ps. niedowiarki możecie co roku sprawdzić ile kosztuje utrzymanie Zarządu fundacji. Informacja ogólnie dostępna, informuję, że dużo mniej niż inne fundacje działające w naszym kraju

  1. Nie bądż śmieszny człowieczku tyle wiesz co w tym jastrzębskim domu zjesz. Akurat dla dorosłych to Owsiak nie zbiera na sprzęt tylko u nas w szpitalu każdego roku sprzęt zakupuje UM lub JSW a teraz PGiN Termika więc nie bredź . A czasem i sprzęt nie pomoże najlpeszy i ktoś może umrzeć

  1. Owsiak to już biznesmen który żyje z tego co mu na zbierają też w puszkach. Trochę na sprzęt i inne duperele a reszta na nieźle zycie

  2. Powiem tak.Jest mi najnormalniej w świecie wstyd za to że mieszkam w takim Ciemnogrodzie.Każdy z was cholerni hipokryci korzysta z tego sprzętu podczas wizyty w szpitalu czy ośrodkach,a nie macie do tego moralnego prawa.Pisze oczywiście o tych oszołomach których wiedza o Polsce i świecie opiera się na oglądaniu tvpis.Żałosne……

   1. Ty upadły emerycie dobrze się nazwałeś akurat dla dorosłych w naszym szpitalu Owsiak nie zakupił sprzętu wiec emerycie módl się do Boga o zdrowie bo czasem i sprzęt nie pomoże najcudowniejszy. Gdyby nie ten Pis to byś górniku nie dostawał tej 13 dla emerytów i wasze kopalnie dawno by były sprzedane więc kto myśli jak ciemnogród.

    1. Upadły emeryt

     Kolego,w dupie mam 13 i inne próby kupienia mojego głosu za miskę ryżu.Mnie interesuje to aby moja emerytura z roku na rok nie traciła na wartości.A tak się niestety dzieje.Nie wiem czy wiesz że mamy bardzo dużą inflacje która zjada moją emeryturę.Twoje dochody zresztą też ale ty tego nie dostrzegasz bo w TVP tego nie mówią.Wiec przestań opowiadać dyrdymały..Druga sprawa- PiS nie sprzedaje kopalń.Oni je po prostu je likwidują nie dając w to miejsce NIC.Ostatnia rzecz.Na podstawie twojej opinii widzę tu zatwardziały pisowski beton.Pomocy w szpitalu może potrzebować np.twoje dziecko ,twoja siostra,matka,babcia…mam wymieniać wszystkich którzy mogą korzystać i KORZYSTAJĄ tego sprzętu?Mam nadzieję że są mądrzejsi od Ciebie i rozumieją że dzięki takim akcjom możemy komuś pomóc i przez to poczuć się po prostu fajnie.Ale do kogo ja mówię jak w TVP mówią coś innego…

 3. Dlaczego nie?
  Powiedzcie mi co jest złego w tym, że społeczeństwo chce coś zrobić spontanicznie dla dobra nas wszystkich.

  1. Jakich wszytskich? Dlaczego tacy są niby hojni dając na Owsiaka ale jak widzą bezdomnego to nawet złotówki nie chcą mu dać czy jedzenia. Lub mają wokół siebie czasem biedne rodziny, to nie zwracają uwagi i nie myślą jak by im pomóc. A tu wielka pompa i tacy wszyscy dobrzy a ile z tych osób nawet nie pomaga swoim starszym rodzicom a tu tacy miłosierni na pokaz.

  2. To może warto by było abyś pomógł jakiemuś dziecku z Afryki, które nie ma co je ść nie ma za co się wykształcić. Może byś się zaapiekował np. takim dzieckim i wysyłał co miesisz np. 30-50 zł. to jest pomoc tym co najbardziej potrzebują, co umierają z głodu.

 4. Nie intersuje mnie ten cały szum i Orkiestra. Raz w roku szum a sa organizacje co pomagają cały rok,ale szumu nie robią i tej całej pompy. Przy okazji nieźle się żyje z tych pieniędzy Owsiakowi

  1. Nie powiem nic nowego.Każdy kto tak pluje jadem na Owsiaka.powinien nosić przy sobie w dokumentach oświadczenie że w wypadku leczenia szpitalnego nie życzy sobie być leczonym na sprzęcie WOŚP.I co hipokryci,bądźcie konsekwentni w swoich poglądach.Zawsze możecie podczas pobytu w szpitalu zażyczyć sobie np.respirator od p.Szumowskiego……

 5. To jest normalnie kuriozum,żeby dzieci zbierały datki na Organizację ,która wspiera zabijanie nienarodzonych dzieci.Proszę też nie przesadzać z wpływem na Służbę zdrowia,której budżet roczny wynosi ok.110 mld zł. Zebrane pieniądze przez WOŚP to 0,1% tej sumy i nie ma żadnego lub znikomy wpływ na funkcjonowanie Służby Zdrowia. I druga sprawa to wydawanie przez samorządy polskich miejscowości po kilkadziesiąt tysięcy po to aby Jurek mógł grać.Tego nie robią wobec ,żadnej innej organizacji charytatywnej.Jak ktoś chce to nie daje ,ja wolę wspierać lokalne organizacje charytatywne

  1. Wolę dać tym naprawdę potrzebującym.
   Owsiak OK pomaga, ale ile “zjada” z tego jego ekipa ?? Za friko by tego nie ciągnął. Dla tego wolę wpłacać bez pośredników konkretnym potrzebującym, którym owsiak na pewno nie pomoże.

  1. Super, leć z chęcią do kościoła z datkiem na tacę, tam dostaniesz pomoc i sprzęt medyczny. W razie czego, żebyś nigdy nie mógł skorzystać z pomocy WOŚP. PEWIEN OBAW – i dla kogo ten debilny wpis, nie dasz – to nie daj i koniec.

   1. Wolę ja dac na tacę niż dla lewactwa co popiera zabijanie dzieci. Ty do tego kościoł przy końcu życia wyciągniesz swoje łapy prosząc aby ksiadz przyszedł z ostatnią posługą lub pochwał i mszę odprawiał w kościele obłudniku jeden. Chyba że w ogóle nie pobierałeś żadnych sakramentów w kościele i jesteś ateistą, to co innego. Wolę się do Boga zwracać o pomoc niż do Owsiaka.

   2. W synagogach lub meczetach też datki się daje…..ale kościół najbliżej. Tam też jak chcesz nie musisz nic dać i będzie OK.
    Owsiakowi też nie dam.

  2. Puknij się takiego pustaka dawno nie spotkałam mam nadzieję że nigdy nie skorzystasz z tego sprzętu co jest kupiony dzieki wielkiej orkiestry świątecznej pomocy i twoje dzieci .Gdyby nie Owsiak to w szpitalach by nic nie było bo rząd ma w dupie ludzi wsadzili wam tylko 500+ plus w gębę czy trzynastki żeby was zamknąć a teraz robią co chcą .

   1. Poczytaj wyżej kogo popiera wielki owsiak , wpłacaj dalej, powodzenia. Najlepsze jest to że wciągane w te całe bagno są dzieci.

   2. Ja pierniczę, na średnio 500 łóżek szpitalnych z 1-2 są od owsiaka i taka sensacja. 1-2% budżetu służby zdrowia zebrane przez owsiaka to kropla w morzu.
    Było by więcej gdyby ekipa nie “zjadała” większości.

   3. A ta ma bezczelność mówić mi o kościele a co ksiądz cię za darmo pochowa co łaska ale dają tysiąc .widzę że fani TVP info jak bym ta telewizję oglądała to bym też myślała że żyje na zielonej wyspie .A jak ktoś gada że ludzie chcą zabijać dzieci to ma coś z głową tak właśnie manipuluje TVP.,Zapytajcie się Rydzyka co robi z milionami co mu rząd tak daje z naszych podatków a bezdomni mu auta dają za niego powinna się prokuratura wziąć. A kobieta powinna mieć wybór a nie rząd mówił kobiecie co ma robić

     1. W takim kraju właśnie żyjemy jak trwogą to za granicę .Rodzice z chorymi dziećmi na operację .A my z chorym płodem co po urodzeniu umrze.Ostatnio znajomi się śmiali że po coca-cole do Czech będą jeździć bo tam tańsza a u nas już po 8 zł. A to dopiero początek głupot PiSu..

    1. Jaki wybór?!!!! Wybór zamordować małego człowieka w rozwoju. To niech urodzi i odda a nie brtać na sumienie zabicie swojego dziecka. Jak ma wybór kobieta to niech też niektóre nie rozkładają nóg byle komu i byle gdzie bo nie raz widziałem nawet w nocy jak wychodziły z Qeena pod balkonem się parzyły jak zwierzaki a później płacz że w ciąże zaszła i trzeba zabić dziecko. Kto wam dał prawo do decydowania o zabiciu dziecka dziecko ma też prawo żyć a jak ma poważną wadę to i tak po urodzeniu umrze ale umrze godznie a nie wyrzucone do ściekó. Więc nie wypowiadaj się bo aż mnie jako facertowi przykro czytać co te baby wyrabiają i co krzyczą już nie wspomnę o waszej agresji i wulgarnym języku na protestach
     Nie ma co się dziwić że te co zabiły to chiodzą się leczyć później psychicznie bo przecież do dekla wali po takiej traumie zabicia dziecka

     1. Co za ciemni ludzie a kiedy Owsiak powiedział że chce zabijać dzieci na pewno w TVP telewizja kłamców tak mówi.,,29 lat zbiera pieniądze na dzieci czy seniorów to powiec ile tych dzieci zabił .A faceci nawet niech się na ten temat nie wypowiadają bo ile kobiet zostaje same jak się chore dzieci rodzą bo facet ucieka twierdząc że nie dał rady co mało tych przypadków jest. A trauma jest jak się stoi nad grobem swojego dziecka .

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny