Wsparcie od prezydent. Chryzantemy na ulicach

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

350 donic z chryzantemami stanęło na jastrzębskich klombach, rondach i skrzyżowaniach.

„To efekt akcji skupowania kwiatów, które nie mogły być sprzedane 1 listopada przed cmentarzami. Zrodziła się ona z chęci pomocy przedsiębiorcom, którzy wskutek decyzji rządu z dnia na dzień pozostali bez możliwości sprzedania kupionego wcześniej towaru. Tuż po ogłoszeniu tej decyzji, 31 października, pomoc zadeklarowała prezydent Jastrzębia-Zdroju Anna Hetman” – informują magistraccy urzędnicy.

„Nie pozostawię bez wsparcia przedsiębiorców, którzy ponieśli straty z powodu zamknięcia cmentarzy” – zapowiedziała prezydent Anna Hetman.

„Niedługo później za sprawą rozporządzenia Rady Ministrów skup chryzantem rozpoczęła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Z tej formy pomocy skorzystać mogły małe lub średnie przedsiębiorstwa, które posiadały co najmniej 50 sztuk chryzantem doniczkowych lub 200 sztuk chryzantem ciętych. W ten sposób od agencji 200 donic przejął Jastrzębski Zakład Komunalny, 150 – miasto Jastrzębie-Zdrój. Dzięki temu od początku listopada w mieście można zobaczyć donice z wielobarwnymi kwiatami” – dowiadujemy się na koniec. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Pani prezydent i jej zastępcy powinni kupić za własme pieniądze, a nie z budżetu miasta. Kogo pytała o zgodę. PONADTO JAKO prezydent miasta POSIADA ŚRODKI FINANNSOWE pn. „fundusz reprezetacyjny prezydenta massta” z przeznaczeniem na kawcie, herbaty, kwiatki i inne dupsy

  2. Dżordż Lowerboj

    Za swoje pani bórmiszcz kupiła? No miała gest. Będą się rybniczanie i wodzisławianie cieszyć patrząc na to w drodze do i z pracy w JSW. Na prezydenta ją!

  3. A czy chryzantemy były odkupowane tylko od jastrzębskich przedsiębioerców?
    Bo nas obchodzą rybniccy handlarze żerujący ja jastrzębianach?

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry