Wspieraj Seniora

Seniorzy należą do grupy osób, które aktualnie powinny szczególnie dbać o swoje zdrowie. Mając to na uwadze Miasto Jastrzębie – Zdrój przystąpiło do Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Wspieraj Seniora”. Realizatorem Programu jest Ośrodek Pomocy Społecznej .

Każdy senior w wieku 70+, który z powodu zachowania bezpieczeństwa podjął decyzję o pozostaniu w domu bądź z powodów zdrowotnych nie może go opuścić ma możliwość skorzystania z Solidarnościowego Korpusu Wsparcia.  W szczególnych przypadkach wsparcie otrzymają też młodsi seniorzy. Wsparcie polega w szczególności na dostarczeniu zakupów, zgodnie ze wskazanym zakresem, obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej. Potrzebę udzielania pomocy można zgłosić na ogólnopolską linię telefoniczną 22 505 11 11 lub lokalnie w Ośrodku Pomocy Społecznej w Jastrzębiu – Zdroju, ul. Opolska 9, tel. 32 43 49 657, 32 43 49 627, sekretariat@ops.jastrzebie.pl. Usługa udzielenia pomocy dla seniora jest nieodpłatna, może być udzielana jednej osobie kilkukrotnie. Ważne jest, że senior pokrywa koszty zrealizowanych dla niego zakupów.

Realizacja tej formy pomocy nie przysługuje osobom, które mają przyznaną pomoc Ośrodka Pomocy Społecznej w formie usług opiekuńczych bądź specjalistycznych usług opiekuńczych.

Jednocześnie Ośrodek Pomocy Społecznej poszukuje chętnych do współpracy w ramach Programu wolontariuszy. Zainteresowanych zapraszamy do rejestracji:

https://wspierajseniora.pl/Dla-wolontariusza/

– telefonicznie 32 43 49 657, 32 43 49 627

– e-mail sekretariat@ops.jastrzebie.pl

Inne komunikaty >>

  1. już mnie drze do wspierania

    Tak ,ja będę wspierał seniorów a te dziady przychodza do sklepów z maską na pysku i z kinolem na wierzchu.

    1. Mój Kolega Kiedyś Wspierał Seniorów i Tego Żałuje Ponieważ Nie usłyszał Od nich Nawet Słowa Dzienkuje Tylko Wieczne Wymagania Dlatego Ja Nie będę Wspierał Bezczelnych Staruszkuw

  2. Oto jak mnie wspomogł OPS w JASTZREBIU ZDR. Mam 74 l. w listopadzie znalazlam sie w bardzo trudnej sytuacji – opiekowalam sie chorym onkologicznie synem w fazie terminalnej . W miedzyczasie złamałam kosc sródstopia , chodzilam o kulach w ortezie ,młodszy syn mial COWIDA z objawami typowymi , byl w kwarantannie , U siebie tez podejrzewalam Covida , bo czulam sie bardzo żle , a syn odwiedzal nas . Testu nie zrobilam bo nie mailam czym dojechac .Zadzwonilam do MOPSu z pytaniem czy mogą mi pomóc. Pani z ktorą rozmawialam , ”podpowiedziala” mi zeby moze poprosic sąsiadow o pomoc , ale nie chcialam narazac sąsiadki na zarazenie sie . Na koniec stwierdzila ze to sprawa lekarza rodzinnego . Dodam ze syn zmarł w szpitalu na covida .

    1. taki system lepiej dzialal za komuny byl realny teraz zostaly urzedniczki kroiaste inic nie robioce dlaczego bezrobotni spia na lawkach na co te lajzy czekaja na lapowke mnostwo zbiore na wszystko na co ida nasz podatki tylko na zlodziei rowniez w sutannach

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kancelaria Rachunkowa

Prowadzenie ksiąg rachunkowych,
podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
ryczałtu ewidencjowanego,
usług kadrowych,
sporządzanie deklaracji,
weryfikacja dokumentów.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny