WSS Nr 2: “Brakuje lekarzy i pielęgniarek”

Czy publicznej służbie zdrowia w Polsce grozi potężny kryzys? Kryzys z przepracowania, niedoinwestowania i ogólnego niezadowolenia personelu z warunków pracy?

fot. WSS Nr 2

„Jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie, niemal 280 placówek będzie musiało zostać zamkniętych” – ostrzegała niedawno Zofia Małas, prezeska Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych w rozmowie z portalem PulsMedycyny.pl.

A jak ta sytuacja wygląda w Jastrzębiu-Zdroju?

„W przypadku naszego szpitala, tak jak w innych ośrodkach leczniczych w Polsce, braki kadrowe są najbardziej zauważalne w grupie zawodowej lekarzy i pielęgniarek. Koncentrujemy się przede wszystkim na pozyskaniu personelu na Izbę Przyjęć, Oddział Gastrologiczno-Wewnętrzny oraz na czasowo zawieszony Oddział Otolaryngologii. Zapraszamy zatem do zapoznania się z ofertami pracy znajdującymi się na stronie internetowej szpitala lub bezpośredni kontakt z działem personalnym” – apeluje Marcelina Kowalska, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

„Ze względu na braki kadrowe w grupie zawodowej lekarzy Oddział Otolaryngologii naszego szpitala został czasowo zawieszony do 1 grudnia 2021 roku (potem oddział zostanie po prostu zamknięty – przyp. aut.). Podejmujemy wszelkie możliwe działania mające na celu ponowne uruchomienie oddziału. Mamy również wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Śląskiej Izby Lekarskiej oraz konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie otolaryngologii. Trwają rozmowy i mamy nadzieję, że wznowimy działalność oddziału najszybciej jak to możliwie” – dodaje nasza rozmówczyni.

Wpisy na temat “WSS Nr 2: “Brakuje lekarzy i pielęgniarek””

  1. Uważam, że brakuje darmowego dostępu do lekarzy psychiatrów – z niektórymi mieszkańcami Jastrzębia jest coraz gorzej – patrząc na ich komentarze. Zgroza!

  2. Powiedzcie, komu kryzys nie grozi. Premier chwali się cudem gospodarczym, wysokim wzrostem wynagrodzeń, ale o jeszcze większych wzrostach kosztów życia już nikt nie pisze. Po co mi super pieniądze, skoro ledwo starczą na podstawowe wydatki?

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis