Wszyscy grają w Moszczenicy

Fot. Facebook / Zryw Bzie

Boisko przy ul. Kościelnej to jeden z najbardziej obleganych obiektów w naszym regionie. Z uwagi na funkcjonalność sztucznej murawy oraz oświetlenie służy nie tylko piłkarzom GKS Jastrzębie, ale też zwykle podejmującym rywali na własnych boiskach Granicy Ruptawa, Zrywowi Bzie i Żarowi Szeroka.

Spośród pięciu rozegranych spotkań sparingowych z udziałem tych ekip aż cztery odbyły się w Moszczenicy. Reprezentująca nasze miasto w lidze okręgowej Granica Ruptawa po porażce ze Spójnią Zebrzydowice (3:4) pokonała Victorię Hażlach (5:4), po czym postanowiła spróbować swoich sił na murawie Górnika Radlin, przegrywając 2:7. Dodajmy, że piłkarze trenera Tomasza Kłusa przez meczem w ramach rozgrzewki… odśnieżali wraz z gospodarzami miejscowe boisko.

Z kolei C-klasowy Zryw Bzie rozpoczął serię sparingów remisem z Błękitnymi Pierściec (3:3), gdzie drużyna trenera Józefa Cięciały zdołała odrobić trzybramkową stratę. Warto odnotować, że przed zawodami obie ekipy uczciły minutą ciszy pamięć zmarłego honorowego prezesa Zrywu Bronisława Janeckiego. Następnym rywalem Bzia będzie LKS Mizerów.

Najlepiej przy Kościelnej spisał się natomiast Żar Szeroka, który rozjechał Promyka Golasowice 7:1. Aż cztery gole w tym meczu strzelił Krzysztof Jajus. W kolejnym sparingu Żar zagra z LKS Rój (12 lutego).

Źródła: Facebook / Granica Ruptawa / Zryw Bzie / Żar Szeroka

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?