Wulgarni grabarze na cmentarzach?

fot. archiwum

Jak zauważa radny Piotr Szereda, mieszkańcy skarżą się na firmy wykonujące usługi grabarskie. „Niszczenie i zabrudzenia nagrobków podczas pracy, brak poszanowania dla spoczywających na cmentarzu i ich rodzin, brak rzetelności wykonywania usług, pracownicy zachowują się skandalicznie, obrażają w sposób wulgarny osoby interweniujące” – wylicza miejski rajca.

„Z relacji naszych mieszańców korzystających z usług Sekcji Cmentarzy (wchodzącej w skład Jastrzębskiego Zakładu Komunalnego – przyp. aut.) wynika, że poza pobieraniem za usługi, nie pełni ona żadnego nadzoru nad realizacją zadań przy wykopywaniu grobów. Zadanie to jest wykonywane niechlujnie, niszczone oraz brudzone są nagrobki sąsiadujące. Panuje generalnie brak nadzoru nad firmami grabarskimi” – zauważa autor przedmiotowej interpelacji.

Radny przypomina także, że w zakresie działalności Sekcji Cmentarzy jest szeroko pojęty nadzór nad bieżącym utrzymaniem i funkcjonowaniem cmentarzy komunalnych.

A jakie są Wasze spostrzeżenia, drodzy Czytelnicy, w tym konkretnym temacie?

 1. Jeszcze z trzy marsze kobiet po mieście i będzie kultura ,dobroć , miłość bliźniego i żadnych wulgaryzmów,tak będzie!!!!!

 2. No niestety tak jest na Okrzei…….niszczenie sąsiadujących grobów podczas kopanie pod nowy to standard na terenie 02. Zniszczone nagrobki sąsiednie, brak zabezpieczenia. Pobite znicze, nasypane b.duże ilości gliny na sąsiednie groby !!!. Nie mają nawet czym zabezpieczyć sąsiadów!!!! a kasa nie mała za wykopanie dziury !!. Nawet chodzenie po trumnach poprzednich pochowków, bo przestrzeń między grobami się zawaliła i “sąsiad/ka wpadł/a do pustego dołu!!!!! A panowie “kopacze” najnormalniej w świecie sobie chodzili po trumnie i kopali dalej !!!!. Dopiero interwencja ludzi zmusiła ich do zrobienia porządku.
  JEDNYM SLOWEM TRAGEDIA !!!
  A co do zarządu komunalnika to mają totalnie gdzieś jak wygląda teren 02 !!!!. Żeby dojść do grobu trzeba przejść błotną maż wpadając po kostki !!!!. Nie interesuje ich nic, niech ludzie sobie sami robią. Interwencje w biurze też nic nie pomagają, jednym uchem wlatuje, drugim wylatuje.

 3. Szereda nie ma innego tematu to wymyśla sobie nie stworzone historyjki niech popatrzy na swój obóz polityczny co się tam dzieje

 4. Trochę więcej kultury bardzo się przyda. Cmentarz to miejsce poświęcone, tam spoczywają nasi bliscy, więc wprowadzanie psów, głośne rozmowy, śmiechy, palenie papierosów czy podrzucanie śmieci, to praktyka ludzi prymitywnych. Niech każdy zacznie od siebie.

  1. Ciocia Klocia

   “Cmentarz to miejsce poświęcone”

   I co z tego?

   Górnictwo też zostało zawierzone Matce Boskiej co nie ukróciło dalszym przewałkom robionym przez tłuste koty z ZZ.

 5. Ciekawe gdzie tak jest? na którym cmentarzu…bo ja chodze na Komunalny juz prawie 16 lat i nie zauważyłem aby coś takiego miało miejsce!!! chłopaki są uprzejmi..jeśli trzeba coś pomóc to pomagają a gdy kopia obok jakiegoś pomnika to zabespieczają dookoła deskami …tak że nie wiem skąd takie wymysły…może na jakimś innym cmentarzu bo przeciez mamy cmentarze w każdej dzielnicy.

 6. Inteligencja grobów nie kopie, tylko Ci co nie mogą gdzie indziej pracy dostać z różnych powodów. Robią na czarno za kilka zł i mają na wszystko wyj…..

 7. Dżordż Lowerboj

  Przecież ta upadająca osada górnicza to zlepek różnych ludzi, którzy przyjechali tu do pracy na kopalniach bez wykształcenia i niejednokrotnie uciekając przed wojskiem. Nazjeżdżali się z różnych wiosek i teraz przekazują w genach swój dorobek egzystencjalny i obycie swoim pociechom, które wiernie idą w ich ślady.

  1. A może zainteresuje się również p.Szereda kosztami pogrzebu w Jastrzębiu-Zdroju cena pochówku wynosi ok 8-9 tysięcy, w sąsiednich Żorach ta sama usługa zamyka się w wysokości zasiłku pogrzebowego z ZUS………
   W Jastrzębiu-Zdroju brak fIrmy komunalnej, więc “prywaciarze” mają zielone światło do ustalania cen…i nikt im nic nie zrobi
   Tego nie potrafię zrozumieć

 8. W tym mieście to większośc wulgarnych ludzi jest można posłuchać młodzieć ba nawet już dzieci klna małe. To co się dziwić że grabarz wulgarny.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny