Wulgarni grabarze na cmentarzach?

fot. archiwum

Jak zauważa radny Piotr Szereda, mieszkańcy skarżą się na firmy wykonujące usługi grabarskie. „Niszczenie i zabrudzenia nagrobków podczas pracy, brak poszanowania dla spoczywających na cmentarzu i ich rodzin, brak rzetelności wykonywania usług, pracownicy zachowują się skandalicznie, obrażają w sposób wulgarny osoby interweniujące” – wylicza miejski rajca.

„Z relacji naszych mieszańców korzystających z usług Sekcji Cmentarzy (wchodzącej w skład Jastrzębskiego Zakładu Komunalnego – przyp. aut.) wynika, że poza pobieraniem za usługi, nie pełni ona żadnego nadzoru nad realizacją zadań przy wykopywaniu grobów. Zadanie to jest wykonywane niechlujnie, niszczone oraz brudzone są nagrobki sąsiadujące. Panuje generalnie brak nadzoru nad firmami grabarskimi” – zauważa autor przedmiotowej interpelacji.

Radny przypomina także, że w zakresie działalności Sekcji Cmentarzy jest szeroko pojęty nadzór nad bieżącym utrzymaniem i funkcjonowaniem cmentarzy komunalnych.

A jakie są Wasze spostrzeżenia, drodzy Czytelnicy, w tym konkretnym temacie?

 1. Szereda nie ma innego tematu to wymyśla sobie nie stworzone historyjki niech popatrzy na swój obóz polityczny co się tam dzieje

 2. Trochę więcej kultury bardzo się przyda. Cmentarz to miejsce poświęcone, tam spoczywają nasi bliscy, więc wprowadzanie psów, głośne rozmowy, śmiechy, palenie papierosów czy podrzucanie śmieci, to praktyka ludzi prymitywnych. Niech każdy zacznie od siebie.

  1. Ciocia Klocia

   „Cmentarz to miejsce poświęcone”

   I co z tego?

   Górnictwo też zostało zawierzone Matce Boskiej co nie ukróciło dalszym przewałkom robionym przez tłuste koty z ZZ.

 3. Ciekawe gdzie tak jest? na którym cmentarzu…bo ja chodze na Komunalny juz prawie 16 lat i nie zauważyłem aby coś takiego miało miejsce!!! chłopaki są uprzejmi..jeśli trzeba coś pomóc to pomagają a gdy kopia obok jakiegoś pomnika to zabespieczają dookoła deskami …tak że nie wiem skąd takie wymysły…może na jakimś innym cmentarzu bo przeciez mamy cmentarze w każdej dzielnicy.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry