Wulgarni grabarze na cmentarzach?

fot. archiwum

Jak zauważa radny Piotr Szereda, mieszkańcy skarżą się na firmy wykonujące usługi grabarskie. „Niszczenie i zabrudzenia nagrobków podczas pracy, brak poszanowania dla spoczywających na cmentarzu i ich rodzin, brak rzetelności wykonywania usług, pracownicy zachowują się skandalicznie, obrażają w sposób wulgarny osoby interweniujące” – wylicza miejski rajca.

„Z relacji naszych mieszańców korzystających z usług Sekcji Cmentarzy (wchodzącej w skład Jastrzębskiego Zakładu Komunalnego – przyp. aut.) wynika, że poza pobieraniem za usługi, nie pełni ona żadnego nadzoru nad realizacją zadań przy wykopywaniu grobów. Zadanie to jest wykonywane niechlujnie, niszczone oraz brudzone są nagrobki sąsiadujące. Panuje generalnie brak nadzoru nad firmami grabarskimi” – zauważa autor przedmiotowej interpelacji.

Radny przypomina także, że w zakresie działalności Sekcji Cmentarzy jest szeroko pojęty nadzór nad bieżącym utrzymaniem i funkcjonowaniem cmentarzy komunalnych.

A jakie są Wasze spostrzeżenia, drodzy Czytelnicy, w tym konkretnym temacie?

  1. Jeszcze z trzy marsze kobiet po mieście i będzie kultura ,dobroć , miłość bliźniego i żadnych wulgaryzmów,tak będzie!!!!!

  2. No niestety tak jest na Okrzei…….niszczenie sąsiadujących grobów podczas kopanie pod nowy to standard na terenie 02. Zniszczone nagrobki sąsiednie, brak zabezpieczenia. Pobite znicze, nasypane b.duże ilości gliny na sąsiednie groby !!!. Nie mają nawet czym zabezpieczyć sąsiadów!!!! a kasa nie mała za wykopanie dziury !!. Nawet chodzenie po trumnach poprzednich pochowków, bo przestrzeń między grobami się zawaliła i „sąsiad/ka wpadł/a do pustego dołu!!!!! A panowie „kopacze” najnormalniej w świecie sobie chodzili po trumnie i kopali dalej !!!!. Dopiero interwencja ludzi zmusiła ich do zrobienia porządku.
    JEDNYM SLOWEM TRAGEDIA !!!
    A co do zarządu komunalnika to mają totalnie gdzieś jak wygląda teren 02 !!!!. Żeby dojść do grobu trzeba przejść błotną maż wpadając po kostki !!!!. Nie interesuje ich nic, niech ludzie sobie sami robią. Interwencje w biurze też nic nie pomagają, jednym uchem wlatuje, drugim wylatuje.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry